Telepatia – to naprawdę można wyćwiczyć!

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że pomyślałaś o kimś, a chwilę później ta osoba skontaktowała się z Tobą? Można to uznać oczywiście za zbieg okoliczności, ale mogła to być nieuświadomiona moc telepatii, którą posiadasz. Telepatia jest bowiem umiejętnością wymiany myśli i emocji z innym człowiekiem bez użycia jakiegokolwiek środka kontaktu poza własną energią.

Telepatia jako teoria powstała w 1882 roku. Jest twórcą był psycholog Frederic WH Myers, założyciel Towarzystwa Badań Psychicznych. Choć przez wielu telepatia uznawana jest za pseudonaukę, ponieważ bardzo trudno ją udowodnić, istnieją badania, które potwierdzają jej skuteczność. Są to badania oparte na wiedzy z biologii, fizyki i parapsychologii.

Jedna z teorii na temat telepatii mówi, że ludzki mózg działa na podobnej zasadzie, co fale radiowe. Wg tej teorii mózg jednej osoby może wysyłać do mózgu kogoś innego falę, za pośrednictwem której płyną nasze oczekiwania, myśli i uczucia. Naukowcy jednak twierdzą, że takie promieniowanie elektromagnetyczne mogłoby „nadawać” na niewielkie odległości. A już na pewno nie działałoby w przypadku osób przebywających w różnych zakątkach świata. Każdego roku odkrywamy jednak nowe, pasjonujące rzeczy, dotyczące naszego mózgu. Tak naprawdę nie wiemy więc, jakie ukryte zdolności w nim drzemią.

telepatia

Inna teoria mówi o tym, że człowieka otacza pole morfogenetyczne. Choć pole to nie jest widoczne „gołym okiem”, to wpływa na nasze zachowanie i interakcje. Sprawia ono, że jedna osoba potrafi przeczuć, że druga o niej myśli czy też odgadnąć, co się z nią w danej chwili dzieje.

Ludzkości od dawna przypisuje się zdolności telepatyczne. Aborygeni twierdzą, że potrafią się porozumiewać w ten sposób nie tylko ze sobą, ale także z naturą. Tybetańczycy utrzymują, że przekazują sobie myśli za pomocą wiatru. Ale także wielu z rodziców doświadcza telepatii, gdy dziecko spotyka coś złego – nawet jeśli jest ono bardzo daleko. O telepatii mówi się także w przypadku zwierząt. Zjawiskiem tym szeroko interesują się również rządy wielu państw.

Wróćmy do definicji. Telepatia to umiejętność komunikowania za pomocą innych niż pięć znanych nam zmysłów, czyli wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Jedna osoba myśli o wysyłaniu myśli do drugiej osoby, a druga osoba jest w stanie rozpoznać tę myśl, a czasem nawet ją odebrać. To dlatego czasami dostajesz wiadomość od osoby, z którą dawno nie miałaś kontaktu, ale o niej ostatnio myślałaś. Z tego samego powodu czasem dzwonisz do kogoś i słyszysz w słuchawce „Właśnie o Tobie myślałem” albo „Właśnie miałam do Ciebie dzwonić”.

Po co nam telepatia? Okazuje się pomocna, gdy nie wiemy co lub jak powiedzieć. Gdy boimy się odrzucenia lub nie potrafimy powiedzieć tego, co czujemy naprawdę. Zrobienie tego telepatycznie angażuje duszę i nasze wyższe ja. Przebaczenie, głębokie połączenie czy zamknięcie pewnych etapów może rozegrać się właśnie na poziomie telepatycznym. Wiem, że na początku brzmi to strasznie enigmatycznie, więc po prostu pomyśl o telepatii jak o przedłużeniu swoich ludzkich zdolności. O szóstym zmyśle, z którym się urodziłaś. O psychicznej sieci, która łączy Cię ze wszystkimi istotami na ziemi.

Komunikacja za pomocą telepatii może odbywać się poprzez myśli, ale także sny. Może być sposobem na przekazanie swoich uczuć albo poinformowanie o miejscu swojego pobytu. Znane są przypadki, gdy osoby znajdujące się w zagrożeniu informowały swoich bliskich, a Ci poruszeni tymi dziwnymi odczuciami zawiadamiali policję.

Kiedy otworzysz się na tę możliwość, zaczniesz dostrzegać i odczytywać przesłania od swoich duchowych przewodników i przodków. Uświadomisz sobie, że to co się dzieje wokół Ciebie to nie są zwykłe zbiegi okoliczności. To bardzo zmieni Twoje życie i relacje z innymi ludźmi.

telepatia

Zwolennicy istnienia telepatii uważają, że jest ona zdolnością dostępną dla wszystkich ludzi i trzeba ją tylko odpowiednio wytrenować. Jak więc praktykować telepatię i wykorzystywać ją w życiu codziennym? Wspaniałe jest to, że może to robić każdy. Najlepiej zacząć od treningu z partnerem lub najbliższym członkiem rodziny, gdyż telepatia lepiej działa, gdy mamy już kimś wytworzoną więź. Z takimi osobami prawdopodobnie już porozumiewasz się telepatycznie i zupełnie sobie tego nie uświadamiasz. Trening zaczynamy właśnie od dostrzegania tej komunikacji.

 1. Zacznij od medytacji – podczas medytacji wizualizuj sobie osobę, z którą chcesz się połączyć jako siedzącą lub stojącą przed Tobą. Wyobraź sobie, że przesyłasz jej wdzięczność, miłość lub poczucie pilności. Wizualizuj sobie to uczucie jako energię, która ma do niego dotrzeć.
 2. Wysyłaj drobne wiadomości do kogoś, na kim Ci zależy. Zanim pójdziesz spać, poproś swoje wyższe ja, aby odwiedziło świadomość wybranej osoby i przekazało jej wiadomość podczas snu. Poproś także, abyś podczas snu otrzymała wiadomość zwrotną, że Twój przekaz dotarł.
 3. Bądź gotowa na wiadomość zwrotną. Jeśli zaczniesz trenować telepatię, sama się zdziwisz, jak wiele wiadomości od „wywołanych” osób możesz dostać kolejnego dnia. Mogą Ci powiedzieć, że po prostu poczuli, że muszą się z Tobą skontaktować. Albo zadzwonią zapytać czy u Ciebie wszystko w porządku. Jeśli są to osoby, z którymi nie masz kontaktu mogą one dać o sobie znać np. poprzez polubienie Twojego postu na Facebooku.
 4. Bądź cierpliwa – jak w przypadku każdej nowej umiejętności, nic nie przychodzi tutaj łatwo. Trzeba systematycznych ćwiczeń, by stać się dobrym w jakiejś dziedzinie. Jedni są lepsi w nadawaniu wiadomości, inni są lepsi w odbiorze, a niektórym łatwo przychodzi jedno i drugie. Trenując przekonasz się, jak jest w Twoim przypadku.
 5. Znajdź mentora – posiadanie przewodnika pozwoli Ci w prawidłowy sposób praktykować higienę duchową i dbać o swój rozwój. Pomoże pozbyć się myśli i idei, które nie są Twoje i będzie Twoim przewodnikiem w treningu.
telepatia

Jak ćwiczyć telepatię?

 1. Poproś partnera, żeby przyniósł coś ze sklepu – gdy pójdzie do sklepu oczyść swój umysł. Następnie kilkukrotnie wypowiedz co Twój partner ma przynieść ze sklepu. Wyobraź sobie, że to robi. Po chwili odpuść i zajmij myśli czymś innym. Jeśli zadziało, przekonasz się po powrocie ze sklepu.
 2. Wyślij obraz drugiej osobie – to świetne ćwiczenie, które można wykonać w parach. Usiądźcie obok siebie. Myśl o tej osobie i wyobrażaj sobie, że łączysz się z jej umysłem. Następnie wyobraź sobie konkretny obraz i wyślij go. Poproś teraz tę osobę, by wykorzystała to, co odebrała. Na początku przekaz nie będzie czytelny – np. Ty wyobrazisz sobie pluszowego misia, a druga osoba tylko będzie czuła, że jest to coś miękkiego albo związanego z dzieciństwem. Ale trening czyni mistrza.
 3. Zgadnij kto dzwoni – to łatwe ćwiczenie. Zanim spojrzysz na wyświetlacz telefonu, spróbuj odgadnąć, kto dzwoni. Z czasem zobaczysz, że im częściej ćwiczysz, tym częściej odgadujesz.
telepatia

Kiedy zaczniesz używać telepatii uświadomisz sobie, że rzeczy dzieją się z Tobą i dla Ciebie, a nie poza Tobą. Zdasz sobie sprawę, że światem nie rządzi przypadek, ale wszystko dzieje się po coś. I w końcu będziesz mógł kontaktować się ze swoimi bliskimi, by przekazywać im swoje dobre myśli i uczucia.

Telepatia ma także swoje ciemne strony, bo nie zawsze możemy mieć ochotę na odbiór. Ludzie o ciemnych energiach uwielbiają nami manipulować i przesyłać negatywne wiadomości. Mając świadomość tego możemy jednak sobie z tym radzić.

A Wy doświadczyliście kiedyś telepatii w swoim życiu?

Buziaki!
signature
Subskrybuj, żeby nie przegapić żadnego posta!
Podaj swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach!
Tagi

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Jardian
  30 maja, 2022

  Tak, doświadczyłem Królowa Karo, ale teraz mniej siedzę w ezoteryce. Pozdrawiam 🙂 .

 • Citu
  30 maja, 2022

  Genial entrada no experimentado la telapatia pero si la intuición. Te mando un beso .

 • jotka
  30 maja, 2022

  Bardzo ciekawe informacje, tylko zastanawiam się nad zasięgiem tych fal.
  Ćwiczenie ze sklepem nie jest dziś konieczne, wystarczy zadzwonić.
  Telepatii czasami doświadczam, zwłaszcza jeśli chodzi o telefony 🙂

 • Agnieszka Kaniuk
  30 maja, 2022

  Ja bardzo wierzę w moc telepatii.

 • Wioleta Sadowska
  30 maja, 2022

  Coś w tym jest. A te porady, o których napisałaś warto wzdrożyć w życie. Niezwykle ciekawy artykuł.

 • To, że mamy złe przeczucia lub o kimś myślimy, nie można tego zaliczyć do telepatii. Pozwolę nie zgodzić się z tym wpisem, gdyż parapsychologia nie jest częścią nauki, czyli psychologii i nie słusznie jest klasyfikowana do tej dziedziny. To po prostu jest pseudonauka. To jest zjawisko paranormalne i głoszone przez fanatyków tychże zjawisk. Niestety, dużo próbuje wytłumaczyć jakieś dziwne zjawiska, wykorzystując niesłusznie dziedzinę psychologii, które nie istnieją w rzeczywistości i to zazwyczaj głoszą fanatycy. Podobnie jest zresztą z UFO, czy z teoriami spiskowymi. Aby potwierdzić fakt wystąpienia takiego zjawiska, muszą być potwierdzone badania naukowe w sposób rzetelny, oparty na metodologii badań naukowych.
  Kontakt człowiek-człowiek jest tylko dzięki zmysłom typu wzrok, słuch itd., natomiast myśli to nie telepatia. Często mamy przeczucia, że może komuś się coś stać. Nie mniej jednak nie można tego dosięgać się do telepatii. Mało tego, nie ma rzetelnych i potwierdzonych badań naukowych na ten temat.
  Niestety, w psychologii także istnieje dużo powielanych teorii pseudonaukowych, natomiast ludzie wolą wierzyć w to, co chcą, bez weryfikacji faktów na ten temat. Ćwiczenia te w ogóle nie mają sensu w realnym życiu, Strata czasu, bez poparcia naukowego.
  Chciałem podzielić się z Wami moją opinią, gdyż uważam, że bardzo powinniśmy krytycznie podchodzić do szarlataństwa i pseudonauki. A paprapsychologia to w ogóle nie jest nauką, co nawet psychologowie i sama nauka, jaka jets psychologia nie zaliczają jej do tej dziedziny.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę Tobie miłego dnia,
  Patryk

  • Karolina Krawczyk
   30 maja, 2022

   Mam wrażenie, że bardzo niedokładnie przeczytałeś ten post. Masz prawo mieć swoje zdanie, ja mam swoje doświadczenia i swoje zdanie. Tak jak napisałam każdego roku odkrywamy jednak nowe, pasjonujące rzeczy, dotyczące naszego mózgu. Tak naprawdę nie wiemy więc, jakie ukryte zdolności w nim drzemią. Mózg jest do tej pory najbardziej tajemniczym narządem naszego ciała. Do dziś też nie znamy do końca roli szyszynki, bo przecież bardzo niedawno medycyna odkryła nową jej rolę w naszym organizmie. Nauka nauką, ale trochę pokory wobec natury też się przyda. Sto lat temu wiele rzeczy dziś odkrytych, było zupełnie nieznanych i też wtedy je nazywano pseudonauką.

 • Aisab
  30 maja, 2022

  To prawda > „Kiedy otworzysz się na tę możliwość, zaczniesz dostrzegać i odczytywać przesłania od swoich duchowych przewodników i przodków. Uświadomisz sobie, że to co się dzieje wokół Ciebie to nie są zwykłe zbiegi okoliczności. To bardzo zmieni Twoje życie i relacje z innymi ludźmi”.
  Moja Droga> wszystko ma plusy i minusy. Ongiś to ćwiczyłam a potem modliłam się, aby przestało działać. Podobnie jest ze snami; mogą być przepowiednią, ale z czasem wolałam nie wiedzieć co się wydarzy. Cenię sobie święty spokój; a co ma wisieć, to nie utonie.

 • Greg
  30 maja, 2022

  Telepathy has always been fascinating to me. I like the idea of having a telepathic connection- or deep bond- with certain people too.

 • Radiomuzykant-ka
  30 maja, 2022

  Duzo niewytłumaczalnych rzeczy sie mi w życiu zdarzyło, jakies elementy telepatii też.

 • Obym nigdy nie doświadczyła telepatii na linii rodzic – dziecko … A słyszałam o tym często …

 • Pola
  31 maja, 2022

  Ja też jestem wśród tych, którzy takiej energetycznej komunikacji doświadczają 🙂
  A Twój post jest ciągiem dalszym mojego ostatniego…
  Ciepłe myśli zostawiam…

 • Pola
  31 maja, 2022

  Ja jestem wśród tych, którzy doświadczają komunikacji za pomocą energii. A Twój post jest jakby rozszerzeniem mojego, ostatniego 🙂
  Ciepłe myśli zostawiam…

 • Paola
  31 maja, 2022

  Such an interesting topic, well written post!
  Kisses, Paola.

  Expressyourself

  My Instagram

 • Sady Sana
  1 czerwca, 2022

  Doświadczam bardzo często łączności z najbliższymi ludźmi. Głównie z mężem, mamą, bliskim przyjacielem. Ciekawy przypadek miałam też z koleżanką z klasy. Są to osoby które zareagowały gdy działo się ze mną coś złego, sama często mówiłam na głos coś o czym pomyśleli, zdarzały się przekazy we śnie. Wszystko jednak samoistnie, nigdy nie trenowałam telepatii ale kusi mnie, żeby zacząć 🙂

 • Morgana
  2 czerwca, 2022

  Ciekawy temat, warty głębszego poznania.
  A owszem zdarzało mi się przywołać kogoś myślami.
  Serdeczności zostawiam??

 • Krystyna 7.8
  2 czerwca, 2022

  Temat dla mnie , przeczytałam z wielkim zainteresowaniem Czy będę ćwiczyć w celu osiągnięcia sukcesu tzn porozumienia się z kimś na odległość . Ćwiczyć będę , ale co wyniknie………………………………

 • PKanalia
  2 czerwca, 2022

  obserwując zachowania naszych kotów, to większość z nich można wyjaśnić ich zarąbistą inteligencją i czułymi zmysłami, ale w niektórych przypadkach bez telepatii ani rusz…

  odbiór informacji, a jej przekaz to są dwie różne sprawy… do tego taki przekaz, aby narzucić komuś swoją wolę… ale to już głębszy temat…
  p.jns 🙂

 • Jola [Manager Pixeli]
  2 czerwca, 2022

  Świadomie tego nie doświadczyłam, ale kto wie czy pewne sygnały nie były mi przez kogoś wysyłane. Nigdy tak na to nie patrzałam, ale chętnie spróbuję komuś wysłać sygnał. Nic na tym nie stracę, a mogę tylko zyskać. 🙂

 • Serpentyna
  2 czerwca, 2022

  O tak, nieraz doswiadczylam telepatie na sobie. Pomyslam w sposob bardzo mocny i stalo sie. Telepatie jest latwo pomylic z „wykrakiwaniem ” a jest ono czym innym, wynikajacym z umiejetnosci przewidywania, ze zjawiskiem prawidlowego odbierania przyczyna/skutek. To idzie mi rowniez dobrze.
  Jako matka spotkalam sie rowniez z tym ze ogarnial mnie niepokoj o dziecko i okazywalo sie ze tak, ze byl powod ku temu. Moje dzieci sa blizniakami i chociaz sa pomiedzy nimi spore roznice to jednak widzialam takze mocna telepatie pomiedzy nimi.
  Wedlug mnie nieraz jest przydatna ale ogolnie wolalabym by moich wewnetrznych mysli nikt nie umial odczytywac.

 • Beautiful Duty
  2 czerwca, 2022

  mega ciekawy temat! muszę w końcu nauczyć się medytować

 • Marisa Cavaleiro
  2 czerwca, 2022

  This happens to me a lot, I also think that there must be some kind of energy in our brain that explains these kinds of phenomena!
  xoxo

  marisasclosetblog.com

 • Venus
  2 czerwca, 2022

  Coś w tym musi być choć nie do końca jesteśmy wstanie to zrozumieć .

 • Kasia
  2 czerwca, 2022

  Bardzo ciekawy temat. Super, że o tym napisałaś 🙂

 • Patrycja Reszko
  2 czerwca, 2022

  Czasem mam tak, że dzwoni do mnie ktoś o kim w tym momencie myślę 🙂 Może to telepatia!

 • Iwona
  2 czerwca, 2022

  Telepatia? Normalka. Telefon bez drutu działa bez pudła. I nie tylko u mnie. Nieraz dzwonię do koleżanki, a ona mówi – właśnie myślałam, żeby do ciebie zadzwonić! Wiele rzeczy udaje mi się też przewidzieć w snach i na jawie. Czasem to kiedyś lekceważyłam, ale teraz nie robię tego błędu. Nawet taka drobnostka. Jakiś czas temu wyjeżdżaliśmy do ciepłych krajów i nagle naszła mnie dziwna myśl, żeby wziąć 2 pary klapek, chociaż zawsze biorę tylko jedną. I co? Zerwał się pasek. To są niesamowite sprawy.

 • Magdalena
  3 czerwca, 2022

  jakoś nie udało mi się jej doświadczyć 🙂

 • Rashmi
  3 czerwca, 2022

  Telepathy is such an interesting and fascinating topic…thanks for sharing this dear 🙂
  Beauty and Fashion/Rampdiary/Glamansion

 • Karolina
  3 czerwca, 2022

  Bardzo ciekawy wpis .
  Nikedy zdarzyło mi się telaptycznie „kogoś” przyciągnać – zatem cos zdecydowanie poza zwykłym pzrypadkiem musi w tym być 🙂

 • Christine
  3 czerwca, 2022

  Your comment*Interesting.

 • Christine
  3 czerwca, 2022

  Interesting

 • Brian Frum
  3 czerwca, 2022

  Just think what we will find out in a couple of years, the human brain remains a mystery. Of course the human brain is missing in so many in our Country.

 • The Yum List
  4 czerwca, 2022

  Very interesting. Sometimes I think, though, that’s it’s about reading the body language and context.

 • tomthebackroadstraveller
  4 czerwca, 2022

  Your comment*…really?

 • Iwetta Żelaznowska
  4 czerwca, 2022

  Niesamowite! 🙂 I jakie ciekawe! 🙂

  Pozdrawiam serdecznie

 • dobrycoach7
  7 czerwca, 2022

  Bardzo ciekawy temat, czy nie fajnie było o niektórych sprawach nie rozmawiać a tylko wysłać myśl. trzeba ćwiczyć i fajnie, że napisałaś jak? bo wierzę, że jeśli się ćwiczy to i umiejętność telepatii można nabyć poprzez naukę
  pozdrawiam

 • Tanza Erlambang
  11 czerwca, 2022

  new knowledge for me….
  thank you for sharing

 • Elar91
  12 czerwca, 2022

  Myślę, że każdy z nas jest w jakimś stopniu telepatą. Fajnie, że można to wyćwiczyć.

 • Świechna
  12 czerwca, 2022

  Patryk zawarł dwie myśli: że zdarza się, że przewidujemy co zaraz się wydarzy oraz że o telepatii mówi się w ramach pseudonauki.

  I z jednym i z drugim się zgadzam. Przewidywanie to nie telepatia, tylko intuicja. Intuicja jest badana w psychologii, jest to zjawisko naturalne, oparte na doświadczeniu (stąd np. lekarze praktykujący wiele lat sa lepszymi diagnostami niż osoby, które dopiero weszły w zawód).

  Telepatii do tej pory nie udowodniono. Jeśli ktoś twierdzi, że coś do tej pory na ten temat odkrył kłamie. Neuropsychologia to zwyczajna nauka, która posługuje się coraz bardziej czułymi narzędziami. Na tę chwilę nie potwierdziła telepatii. To, że do tej pory czegoś nie odkryto, więc na pewno to istnieje, jest argumentem niezbyt poważnym. Uczciwe jest powiedzenie: chciałabym, żeby tak było jak myślę. To rozumiem. Niestety rzeczywistośc jest jaka jest i nie wszystko, co chcemy, ma miejsce. Pozdrawiam.

 • Sugar Lane
  13 czerwca, 2022

  This is such an interesting and amazing topic!
  Have a great week,
  S

 • Jenovia Dżemson
  13 czerwca, 2022

  Bardzo fajny artykuł. Nie chcę żeby wyszło, że się chwalę ale ja zawsze wyczuwam emocje i nie czytam dokładnie słów ale wyczuwam intencje albo po jego dwóch słowach już wiem co chce powiedzieć.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu!^^

 • L
  16 czerwca, 2022

  Czasem zdarza mi się, że piszę do koleżanki, a ona mi odpisuje, że właśnie o mnie myślała. No coś w tym jest, nie powiem, że nie wierzę w takie rzeczy, ale też nie do końca bym tylko na tym polegała.

 • Teresa Silva
  20 czerwca, 2022

  Great Post!

  Bjxxx
  Ontem é só Memória | Facebook | Instagram | Youtube

 • Ania
  27 czerwca, 2022

  Doświadam tego bardzo często z moim mężem. Zawsze kiedy o nim pomyślę dzwoni do mnie, albo na odwrót 🙂 mam wrażenie, ze slyszymy swoje myśli… nie wiem jakbto działa, ale bardzo często on mówi to co ja właśnie pomyślałam 🙂
  Bardzo ciekawy artykuł i z wielkim zainteresowaniem go przeczytałam 🙂

 • Gosia
  28 czerwca, 2022

  do takich spraw podchodzę bardzo ostrożnie, to nie moje klimaty, pozdrawiam:)

 • tomthebackroadstraveller
  2 lipca, 2022

  Your comment*…this is all over my head!

 • Pani Ogrodowa
  25 stycznia, 2023

  Zgadzam się z treścią tego wpisu od początku do końca. Przecież nie jest żadną tajemnicą, że możliwości naszego mózgu są poznane zaledwie w niewielu procentach. A co kryje reszta? Tego możemy się tylko domyślać 🙂

 • Asia czytasia
  18 października, 2023

  Ciekawy wpis