Bądź najlepszą wersją siebie!

Nie porównuj się z innymi, bo nigdy nie wiesz, przez co przeszli i dokąd zmierzają. Gdyby każdy zrzucił na stos swoje problemy, uwierz, że szybko zabrałabyś swoje własne z powrotem. Zamiast więc tracić czas na życie cudzym życiem poświęć go na to, by Twoje życie było jeszcze lepsze.

Chyba większość z nas zdaje sobie sprawę, że porównywanie się z innymi jest głupie, a mimo to często to robimy. Porównujemy urodę, samochody, styl życia, swoje domy, zarobki, odzież czy inne bardziej lub mniej mierzalne rzeczy. Przyznaj się, ile razy pomyślałaś o kimś: „Dlaczego on/ona ma lepiej niż ja?” Tymczasem takie porównywanie się może nas doprowadzić co najwyżej do zazdrości lub depresji, a w wielu przypadkach wcale nie jest wymierne. Portale społecznościowe, gdzie możemy śledzić życie innych są słabym wskaźnikiem wartości. Czy nie powstały właśnie po to, by kreować nas z tej piękniejszej strony – dzielić się swoim życiem, przemyśleniami i zdjęciami?

Prawda jest taka, że najczęściej porównujemy rzeczy, w których konfrontacji wypadamy mniej korzystnie. Ale w większości są to rzeczy, które sami możemy mieć – zamiast więc porównywać, zazdrościć i użalać się nad sobą, zainspiruj się i działaj!

Przestań porównywać się do innych! Takie porównywanie się to zły nawyk! Otaczający świat projektuje nam, że żeby być kobietą szczęśliwą trzeba mieć nieskazitelną cerę, duże oczy, pełne usta, mały nos, białe zęby, lśniące włosy, zgrabne ciało i ciuchy od modnych projektantów. Od mężczyzn oczekuje się wysokiego wzrostu, sześciopaku na brzuchu, markowych ubrań i łańcuszka kobiet wokół. Przez to wszechogarniające nas pranie mózgu wydaje nam się, że powinniśmy zachowywać się i wyglądać w określony sposób. Z tego powodu wiele osób sięga po pomoc chirurga plastycznego lub zamyka się w domu i popada w depresję, sądząc, że jest z nimi coś nie tak. Porównywanie się z innymi to najlepszy sposób na utratę własnego poczucia wartości, bo zawsze znajdą się lepsi od Ciebie, tak jak zawsze znajdą się gorsi. Nie porównuj się więc z innymi, bo to strata czasu, która zaprowadzi Cię donikąd. Zamiast żyć swoim życiem, będziesz żyć życiem innych ludzi.

Tak naprawdę każdy człowiek poszukuje w swoim życiu drogi, by czuć się spełnionym i docenianym, czuć się komfortowo ze sobą w każdej sytuacji. Ale nie znajdziesz tego, porównując się z innymi – w ten sposób możesz co najwyżej stracić radość życia. Czas uświadomić sobie, że każdy z nas jest inny, ma inne poglądy, doświadczenia, inaczej interpretuje pewne wydarzenia i inaczej odczuwa emocje. Nawet z pozoru identyczne bliźniaki różnią się od siebie, a żaden człowiek tak naprawdę nie jest bez skazy. Musisz sobie to koniecznie uświadomić!

Nie bój się być sobą – niezależnie od rozmiaru, koloru skóry, religii, płci czy orientacji seksualnej! Nikt nie ma prawa narzucać Ci co masz myśleć i robić. Wszyscy przychodzimy na świat w ten sam sposób i wszyscy w końcu umieramy – nikt nie jest więc bardziej wyjątkowy niż Ty. Jeśli zapomniałaś już kim jesteś, przypomnij sobie!

5 powodów, dla których nie warto porównywać się z innymi:

1. Nawet jeśli ktoś ma wszystko, czego Ty pragniesz – górę pieniędzy, wymarzoną karierę, wspaniałego partnera, piękne ubrania, dom, biżuterię, samochody itd., wcale nie oznacza to, że czuje się on wewnętrznie spełniony. A tak naprawdę chodzi o to, aby czuć się spełnionym i zadowolonym wewnętrznie – nie dają nam tego ani pieniądze, ani tylko nasz doskonały wygląd. Być może tak naprawdę to Ty jesteś szczęśliwszy?

2. Każdy z nas ma inną drogę do przejścia – nie ma dróg lepszych i gorszych. To trochę jak w szkole – każdy z nas jest uzdolniony w innym kierunku, ma inne zainteresowania i lubi się uczyć innych przedmiotów. Każdy musi zdać egzaminy i zostać mistrzem w swojej dziedzinie. Gdybyś miał przeżyć swoje życie jeszcze raz, naprawę zrobiłbyś to inaczej? Jeśli uważasz, że tak, powinieneś zacząć zmieniać swoje życie już dziś.

3. Uroda, sukces, szczęście i bogactwo są względne – nie ma jednego rodzaju urody, szczęścia czy bogactwa. Każdy z nas odbiera i czuje pewne rzeczy inaczej i każdy inaczej je wyraża. To jak prównywanie jabłek i pomarańczy.

4. Im więcej energii marnujesz na porównywanie swojego życia do kogoś innego i upodabnianie się do kogoś, tym mniej masz energii by być sobą i doświadczać życia na swój sposób. Poświęć czas i energię na poszukiwanie siebie i wykreowanie swojego stylu życia, zamiast być klonem kogoś innego. Uwierz, naprawdę lepiej być sobą!

5. Porównywanie się do innych dewaluuje Cię i ogranicza na każdym kroku. To jak ważenie się na wadze. Jeśli przytyjesz, sam o tym wiesz. Jeśli schudniesz, również sam to zauważasz. Jeśli czujesz się zdrowo i dobrze we własnej skórze, czy potrzebujesz wagi, by to stwierdzić? Jeśli czujesz się źle, bo przytyłeś, skoncentruj się raczej na tym, by to zmienić, niż na samym wskazaniu wagi. To Ty decydujesz, co myślisz o sobie w każdej chwili.

Rozumiesz już? Nie trać już ani sekundy, żeby porównywać się z innymi. Bądź najlepszą wersją siebie!

Buziaki!
signature
Subskrybuj, żeby nie przegapić żadnego posta!
Podaj swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach!
Tagi

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Asia Ruszczyk
  20 sierpnia, 2014

  ja już dawno doszłam do takiego wniosku:), naprawde. Nie porównuję, się nie zazdroszczę, lubie siebie i swoje życie :)a słowa powyżej popieram w 100000%

 • karolyna
  20 sierpnia, 2014

  bardzo mądry post. Zdarza mi sie od czasu do czasu porownac siebie z kims innym, ale nie odbija sie to jakos bardzo mocno na mnie 🙂

 • Ewelina K
  20 sierpnia, 2014

  Ja staram się nie porównywać z innymi;)

 • kikusia mała
  20 sierpnia, 2014

  bardzo mądrze ujęte 😉 też staram się nie porównywać z nikim 😉

 • Monika Ch
  20 sierpnia, 2014

  Najlepiej byc tym kim sie jest a porównania nic dobrego nie wnoszą wręcz przeciwnie

 • miraga
  20 sierpnia, 2014

  Oj tak szkoda na to czasu.

 • Marzena Fabisiak
  20 sierpnia, 2014

  Każdy z nas na pewno przechodził tego typu rozterki, myślę, że z czasem zaczynamy doceniać siebie i to co mamy 🙂 bardzo ciekawy post 🙂 pozdrawiam

 • Barbarossa
  20 sierpnia, 2014

  Zgadzam się z tym, o czym piszesz.
  Ostatnio 2 kobiety skradły moją tożsamość. Jedna w świecie Internetu, o której pisałam, a druga w realu, wyrzuciła mi z wielkimi pretensjami, że ja to mam lepiej, bo to czy tamto. I tak jak napisałaś, gdybym zrzuciła jej pod próg problemy, z którymi się borykam, o których przecież nie piszę bezpośrednio na blogu, nie wiem, czy nie uciekłaby daleko… Pozdrawiam.

 • Anna Tym
  20 sierpnia, 2014

  100% racji .
  Choć łatwiej przychodzi to po 30-stce ;);)
  Ja czuje sie szczęśliwa …. Innym nie zazdroszczę bo sama mam tak wiele ….

 • Beauty Unearthly
  20 sierpnia, 2014

  Beautiful post, really interesting! xx

 • Senses Angel
  20 sierpnia, 2014

  Święta prawda.. zgadzam się w 100%. Sama niestety miewam problemy z porównywaniem.. wiem, że to do niczego konstruktywnego nie prowadzi, a jednak to czasem robię..

 • Lia Crystal
  20 sierpnia, 2014

  Great post, very inspirative and true. Everyone is different, that´s why we´re so special. 🙂
  Fashion Happenss

 • Beauty Editer
  20 sierpnia, 2014

  As always, another very amazing post!

  xoxo;
  BEAUTYEDITER.COM (BEAUTY BLOG PHILIPPINES)
  LIKE BEAUTYEDITER.COM ON FACEBOOK

 • Patrycja Z
  20 sierpnia, 2014

  Kiedyś ciągle porównywałam siebie do innych,ale przestałam bo nie miało to sensu..
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;*

 • Cherry Belle
  20 sierpnia, 2014

  Fajny post, trzeba mieć wszystkich gdzieś i żyć, jak samemu się uważa 🙂

 • Paulina A
  20 sierpnia, 2014

  Świetny post, bardzo inspirujący 🙂

 • Natalia K
  20 sierpnia, 2014

  Nie lubię porównywać się do innych i zgadzam się z tym, że szkoda czasu na takie rozważania!!!
  BARDZO ciekawy wpis Karolinko!!!
  ściskam cieplutko

 • Kate
  20 sierpnia, 2014

  najlepsza wesja siebie. łatwo powiedzieć. nie zawsze łatwo zrobić 🙂
  na pewno: warto próbować :-)))

 • Nieidealna Perfekcjonistka
  20 sierpnia, 2014

  w dzieciństwie babcia ciągle porównywała mnie z innymi… trochę mi z tego pozostało, ale staram się nad tym panować 🙂

 • Gosia
  20 sierpnia, 2014

  Bardzo słuszne spostrzeżenia. Cały czas powtarzam, nie porównuj się do innych a jedynie do siebie w przeszłości. Tzn jeżeli chcesz np schudnąć, to nie patrz na koleżankę która waży 50kg tylko co Tobie udało się zrobić dotychczas.

 • Renia
  20 sierpnia, 2014

  To co pisze to święta prawda:)))czym jest się starszym tym lepiej to rozumiemy:)))Pozdrawiam serdecznie:))

 • Renata Walczak
  20 sierpnia, 2014

  wychodzę z założenia, że każdy ma na to co zasłużył, czy zapracował, a jako katoliczka to co tam na górze nam naznaczono- jeżeli mogę coś zmienić to zmieniam, jeżeli nie to po co mam gdybać czy porównywać? nie jestem masochistką:))

 • Gaja
  20 sierpnia, 2014

  Pkt nr 1 zawsze mnie zastanawiał. Nie raz słyszymy o depresji, nałogach czy samobójstwach ludzi, którym wg nas nie brak niczego. Właśnie wg nas… I na tym przykładzie widać jak na dłoni, jak to bywa z porównaniami. Lepiej skupić się na sobie i swoich jedynych niepowtarzalnych cechach, dzięki którym wyróżniamy się z tłumu 🙂

 • Ava Valk
  20 sierpnia, 2014

  Masz świetne pióro, super napisane!

 • Monika N
  20 sierpnia, 2014

  Bardzo mądre słowa 🙂 Staram się nie porównywać z innymi, ale czasami jestem za mało pewna siebie i niestety czuję się od niektórych gorsza…

 • Jolanta Strażyc
  20 sierpnia, 2014

  Prawda, z wiekiem zaczynam rozumieć to doskonale 🙂

 • Krystyna Boner
  20 sierpnia, 2014

  Świetny post. Bardzo trafne spostrzeżenia. Super, że o tym napisałaś. Bo tak naprawdę to my wiemy o wielu rzeczach, ale nie przestrzegamy pewnych zasad. Trzeba nam to pokazać wytknąć i wytłumaczyć. Myślę, że wiele z nas kiedyś porównywała się do innych. Ja też. Ale już z tego wyrosłam. Na to potrzeba czasu, żeby zrozumieć, że to na sobie musimy się skupić. Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

 • zuocienie
  20 sierpnia, 2014

  mimo iż wiem o tym i zgadzam się ze wszytkim, to i tak wiecznie się porównuje… niestety, to zabija 😉 ale wtedy najlepiej się czymś zająć i w tej ekscytacji nie myślimy, jacy inni są wspaniali. kiedyś zresztą przeczytałam taki cytat, w wolnym tłumaczeniu, że porównujemy siebie 'za kulisami' z czyimś wizerunkiem 'na scenie' i coś w tym jest 😉

 • awiola
  20 sierpnia, 2014

  To niestety nie jest takie proste. Pomimo tak cennych wskazówek i rad, wiem, że będę nadal porównywać się do innych.

 • IN & OUT
  20 sierpnia, 2014

  madry post ,jednak wdrozyc wskazowki w zycie to juz problem :/ ja np mam niska samoocene za wszelka cene chce sobie cos udowodnic badz cos w sobie zmienic aby dorownac komus :/

  http://zielonoma.blogspot.it/2014/08/back-to-school-with-chicnova.html

 • pasjonaty małgorzaty
  20 sierpnia, 2014

  Świetne wskazówki;) I myślę, że wielu osobom powinny utrwalić się. Bo rzeczywiście często spotykam osoby, które nie potrafią cieszyć się z tego co mają, czy też z tego czym obdarzyła ich natura, lecz wciąż skupiają się na porównywaniu z innymi. A rzeczywiście, jak zaznaczyłaś – te osoby niejednokrotnie są szczęśliwsze od tych, z którymi się porównują. Niestety, ludzie często nie potrafią odróżniać, że np. czyjeś pozorne szczęście jest koszmarem… Fajny post, lekki do czytania , a zarazem bardzo pouczający i budujący dla osób, które wciąż czują się niedowartościowane. Pozdrawiam Cię Karolinko gorąco;)

 • byCarol
  20 sierpnia, 2014

  Staram się nie porównywać, ale niestety nie zawsze wychodzi…

 • Charlottka
  20 sierpnia, 2014

  Każdy jest inny i to jest właśnie w nas najlepsze! Nie ma sensu sie porównywac z innymi…

 • Madame Madeleine
  20 sierpnia, 2014

  Swieta prawda! Porównywanie sie z innymi nie prowadzi do niczego dobrego. Kazdy z nas ma inne predyspozycję i jest przeznaczony do czegoś innego.

 • Lenya
  20 sierpnia, 2014

  Great post and very wise words Karo!! I totally agree with every word you wrote. There is only one who can live your life and that's you.
  hugs
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

 • SZYMKA A
  20 sierpnia, 2014

  Do prawdy swietny post nie warto zajmowac sie zyciem innym tylko swoim i go doskonalic w swoim czasie 🙂

 • Alicia Mackin
  20 sierpnia, 2014

  Yes we should always celebrate our differences, so sad that so many do not realize this.

  Allie of ALLIE NYC
  allienyc.com

 • Angelika Ś.
  21 sierpnia, 2014

  5 powodów, dla których nie warto porównywać się z innymi muszę wziąć sobie do serca.

 • Sylwia M
  21 sierpnia, 2014

  Do tego trzeba faktycznie dojrzeć, na szczęście już dawno to zrozumiałam i czy w wyglądzie i czy w sporcie zawsze idę swoją droga, co nie zawsze się wszystkim podoba 🙂

 • bernikula
  21 sierpnia, 2014

  Ja staram się nigdy tego nie robić, natomiast niejednokrotnie zauważyłam, że inni mnie naśladują, kiedyś mnie to bardzo irytowało, a teraz mam to za przeproszeniem w nosie:)

 • PureMorning
  21 sierpnia, 2014

  Bardzo dobry post. Kiedyś tak robiłam, ale doszłam do wniosku, że to nie jest dobrze tak się porównywać z innymi.

 • Ola
  21 sierpnia, 2014

  święta prawda i mądre słowa!

 • Paola Lauretano
  21 sierpnia, 2014

  So true, great words Karo….. love your post so inspiring!!!!
  Have a fab day!

  Ciao bellissima!!!
  Kisses
  http://expressyourselfbypaolalauretano.blogspot.it

 • Panna Vejjs
  21 sierpnia, 2014

  Staram się nie porównywać z innymi jednak niestety czasem jestem bezsilna w tej kwestii i przegrywam ale szybko się podnoszę ;))

 • mademoisellemode
  21 sierpnia, 2014

  Great post ^^

  Kisses
  http://www.mademoisellemode.com/

 • Ania
  21 sierpnia, 2014

  Bardzo mądre słowa! 😉

  Pozdrawiam :*
  I dodaję do obserwowanych 😉

 • Agnieszka M.
  21 sierpnia, 2014

  Nie porównuję się:))
  Jestem zdrowsza.

 • ivona
  21 sierpnia, 2014

  Dokładnie-nie warto się porównywać, nie warto też usilnie dążyć do tego, by komuś dorównać. Ja staram się nie spoglądać na innych, chodź czasami jest trudno, żyjąc dookoła ludzi, którzy ciągle oglądają się na innych.

 • Katsunetka
  21 sierpnia, 2014

  Z tym porównywaniem różnie bywa. Wiadomo, że nie jest to dobre choć czasem można się w to pobawić. Niektórych to motywuje, pcha do działania. Wiadomo jednak, że jest cienka linii i łatwo przesadzić. Każdej sytuacji są plusy i minusy, najważniejsze to podchodzić do wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem.

 • napiecyku.pl
  21 sierpnia, 2014

  Mądry post. Ja nie mam natury "porównawczej", ale znam osoby, które żyją po to żeby porównywać się z innymi i same się unieszczęśliwiają 🙁

 • Ola
  21 sierpnia, 2014

  "Zamiast więc tracić czas na życie cudzym życiem poświęć go na to, by Twoje życie było jeszcze lepsze." bardzo mądre słowa i w 100% się z nimi zgadzam! Choć czasem sama o tym zapominam;)

 • Paula S.
  21 sierpnia, 2014

  Wspominałam już że uwielbiam Twoje posty ?Zawsze coś konstruktywnego z nich wynoszę ! 😉 I często siedzę czytajac z buzią uśmiechniętą ;))

 • Magdalena B
  21 sierpnia, 2014

  podoba mi się co tu jest napisane ;D

 • Lady Lilith
  21 sierpnia, 2014

  Great post. Thanks for sharing your perspectives.

 • Paulina K.
  21 sierpnia, 2014

  Świetny tekst! Bardzo mądre i przemyślane słowa.

 • Selinze
  21 sierpnia, 2014

  Prawda jest taka,że rodzice często mówią " a Kasia to…." "A ty się zachowujesz tak, Kasia taka nie jest!", ja się nigdy nie porównywałam, bo nie jestem taka jak ktoś, i nikt też nie jest taki jak ja. Za to moja ciocia zawsze wywyższała swoją córkę i potrafiła mi powiedzieć,że ona coś zrobiła a ja nie itp. Z resztą tak jak wspomniałam wyżej, rodzice często porównują i mówią,że któryś tam kolega lepiej się uczy czy zachowuje… To trochę wpaja w dziecko chęć porównywania, rywalizacji… Ja prędko poznałam,że to bezsens.
  Jestem wyjątkowym człowiekiem, mam swoje problemy, swoje wady i zalety i nikt na świecie nie jest taki jak ja i nie przeżył tego co ja 🙂 Omijam też autorytety, staram się żyć własnym życiem.
  No, chyba,że ktoś usilnie stara mnie się zdenerwować 😛

 • Ewa Bl
  21 sierpnia, 2014

  Bardzo pozytywny wpis, super przyjemnie sie czytalo. Zdanie "Wszyscy przychodzimy na świat w ten sam sposób i wszyscy w końcu umieramy – nikt nie jest więc bardziej wyjątkowy niż Ty.", stanie sie chyba od dzisiaj moim ulubionym cytatem 🙂

 • Anonimowy
  21 sierpnia, 2014

  Bardzo dobry wpis, właśnie ogarnia mnie małe przygnębienie typu inni nie mają takich problemów jak ja .Przeczytałam i już na duchu lżej.Staram się nie porównywać do innych żyć swoim życiem i dźwigać swój krzyż.Zawsze tłumaczę sobie co mnie na zabije to mnie wzmocni.Lubię poczytać takie pozytywne teksty. Pozdrawiam i dziękuję.

 • Ja i moje urwisy
  21 sierpnia, 2014

  Staram się nie porównywać, choć czasem patrze na ciuchy i tez chce takie choć wiem ze wyglądałabym w nich jak strach na wróble

 • Tosia
  21 sierpnia, 2014

  uczę się tego 🙂

 • wenus-lifestyle
  21 sierpnia, 2014

  Fajny wpis i bardzo potrzebny! Tak jak napisałaś porównywanie siebie do innych ludzi, to jak porównanie jabłka i pomarańczy. Poza tym tak naprawdę nie znamy myśli, uczuć, doświadczeń drugiego człowieka – brakuje nam danych, by sprawiedliwie się porównać 😉

 • Magda C.
  21 sierpnia, 2014

  Bardzo fajny wpis, ale niestety… nadal nie potrafię tak działać.

 • Weronika Domogród
  21 sierpnia, 2014

  Myślę, że mimo wszystko warto podpatrywać innych, by za długo nie dochodzić do wprawy w wielu ważnych i pozytecznych dla nas kwestiach, powybierac esencję i kształtować własne życie z radością a do tego potrzebne jest – wiara w siebie, tolerancja własnych wad i mankamentów…

 • Alice
  21 sierpnia, 2014

  mądry post 🙂

 • F-lover Fashion Blog
  21 sierpnia, 2014

  I love your post!
  kisses Gi.

  new post
  f-lover-fashion-blog.blogspot.it

 • Joanna
  21 sierpnia, 2014

  Mi już coraz bardziej to wychodzi, ale nie do końca jeszcze umiem sobie z tym radzić

 • Ania W
  21 sierpnia, 2014

  Mądre słowa, zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś. Nikt za nas życia nie przeżyje, więc nie warto się porównywać do innych czy też oglądać na nich. Życie jest jedno, więc warto działać, by było nam jak najlepiej 🙂

 • Moda na bio
  22 sierpnia, 2014

  Fajnie to napisalas Nawet jeśli ktoś ma wszystko, czego Ty pragniesz – górę pieniędzy, wymarzoną karierę, wspaniałego partnera, piękne ubrania, dom, biżuterię, samochody itd., wcale nie oznacza to, że czuje się on wewnętrznie spełniony.
  Ale czyz tego porownywania nie zaszczepia sie nam w szkole i w rodzinie, kiedy rodzice pytaja, no dobra masz 3-e, a co za ocene ma ten czy tamten.
  Karolino przeczytalam Twoj wpis z ogromny zainteresowaniem i bardzo poruszylas mnie nim. Pozdrawiam Beata

 • vademecum blogera
  22 sierpnia, 2014

  Każdy z nas ma inną drogę do przejścia – nie ma dróg lepszych i gorszych. Postaram sobie to zapamietac z tego wpisu. Pozdrawiam Beata

 • JoannaT.
  22 sierpnia, 2014

  bardzo mądry wpis ; ) niestety zjawisko porównywania jest ciągle bardzo 'popularne' , ja staram się tego nie robić, chociaż nie zawsze mi wychodzi 😉

 • Sissi Paris
  22 sierpnia, 2014

  bardzo dobry post ! dzięki 🙂

 • Rita Raga
  22 sierpnia, 2014

  To naturalne, że szukamy punktu odniesienia. Warto jednak przypominać sobie, jak złudny jest ten sposób myślenia: nie jesteśmy w stanie obiektywanie obserwować takiej sytuacji, nie wiemy, w jaki sposób dana osoba osiągnęła to, czego możemy zazdrościć. Może mając taką wiedzę, cieszylibyśmy się, że nie jesteśmy na jej miejscu.
  Przede wszystkim jednak każdy z nas jest indywidualnością i tak należy do sprawy podchodzić 🙂

 • Jackie Harrison
  22 sierpnia, 2014

  I have not been compare glad now that I read this.
  http://tifi11.blogspot.com

 • Paola Lauretano
  22 sierpnia, 2014

  Have a fab day!!!
  Kisses darling!!!
  Expressyourself

  My Facebook

 • anushkadesign
  22 sierpnia, 2014

  Prawda Karolinko, zgadzam sie z Toba w 100 %, faktycznie, zamiast użalać się nad sobą należy sie mobilizowac do lepszej pracy, a pozytywny aspekt porównywania sie do "tych lepszych" moze nam dać motywację do brania dobrego przykładu z innych. Ja tak robie i czuję sie szczęsliwa. Buziaki!

 • Sharon D
  22 sierpnia, 2014

  I agree with you. We should stop comparing and just be ourselves, do what we love 🙂

 • Elisabeth Brzeski
  26 sierpnia, 2014

  Cudowny post!! Ciekawie to wszystko opisalas!! Ja nie porownuje sie z innymi…dobrze mi ze soba…nie zazdroszcze innym niczego, bo wiem, ze czym czlowiek wiecej ma…tym ma wiecej zmartwien i problemow…o wszystko przeciez trzeba sie troszczyc…o domy…o samochody…o urode…a takze o wielkie pieniadze …jak je ulokowac!! Pozdrawiam serdecznie:):)

 • Złota Kasieńka
  27 sierpnia, 2014

  Dokładnie tak ! bardzo mądrze na pisane 🙂

 • Aneta Flow
  27 sierpnia, 2014

  Święte słowa!

 • daggistr
  27 sierpnia, 2014

  ano ! ale jesteśmy tylko ludźmi , niby każdy wie że nie warto a jednak chyba każdy to robi , byle nie dać się zwariować 😉

 • CUDownie NIEdobrani
  1 września, 2014

  Świetny artykuł 🙂 Niestety nawyki są nawykami, gdzieś,kiedyś, ktoś nauczył nas porównywania się do innych. Poza tym ludzie chcą być akceptowani i dlatego często żyją życiem innych. No bo odmieńców się nie lubi.
  Pozdrawiam

 • Marcela
  14 września, 2014

  świetny artykuł!

 • valarmmorghulis
  23 września, 2014

  właśnie najgorsze jest chyba to, że porównujemy się i narzekamy… a skoro coś nam nie odpowiada, może lepiej poszukać sposobu by to zmienić
  ale właśnie nie tak, żeby ślepo kopiować kogoś innego
  bo takie kopiowanie może sprawdzi się na jakiś czas, ale za chwilę zauważymy kogoś innego, porównamy się i znowu będzie "nie tak"
  a gdy odnajdziemy to co najlepsze w nas i będziemy o to dbać? myślę, że może to trudniejsze, ale na pewno bardziej efektowne 😀

 • Myśłi Potarganej
  30 sierpnia, 2022

  O tak, porównywanie się jest bardzo zgubne i zupełnie bez sensu. Jednak tak trudno się od niego powstrzymać… 😉