Zielony – kolor harmonii

Dziś po długiej przerwie wracamy do cyklu o wpływie kolorów na nasze życie i otoczenie. Było o żółtym, a na dziś – na przekór zimie – wybrałam kolor zielony. To kolor równowagi i harmonii, ale również kolor nadziei na lepsze jutro. Działa kojąco na nasz układ nerwowy, a więc i na nasze zachowanie.


Kolor zielony zajmuje więcej miejsca w spektrum widzialnym dla oka ludzkiego, niż jakikolwiek inny kolor. Jest wymieniany przez ludzi jako drugi, po niebieskim, ulubiony kolor. Zielony jest wszechobecny w świecie przyrody, a przez to jest idealny przy urządzaniu wnętrz, bo jesteśmy przyzwyczajeni, że widzimy go wszędzie.

Zielony jest symbolem wzrostu, płodności i natury. Zieleń uspokaja. To kolor, który pozwala się rozluźnić i oderwać od codziennych spraw. Nieprzypadkowo więc często ściany w szpitalach mają właśnie ten kolor. Kojące działanie tego koloru wykorzystuje się również w szkołach, uczelniach czy fabrykach. Osoby wybierające ten kolor postrzegane są jako godne zaufania, potrafiące słuchać.

Zielony kojarzy nam się z latem, ciepłem, lasem, łąką, wiosną i miłymi chwilami, dzięki czemu przywołuje na myśl pozytywne zdarzenia i dobre emocje. Dzięki temu, że stwarza harmonię między umysłem a emocjami, jest kolorem, który pomaga podejmować decyzje. W przeciwieństwie do czerwonego, kolor zielony symbolizuje również bezpieczeństwo, bo wskazuje kierowcom wolną drogę. Z resztą to poczucie bezpieczeństwa ma głębsze znaczenie, bo już dawnych czasach obecność zieleni wskazywała na obecność wody i pożywienia, więc była rzeczywiście gwarantem bezpieczeństwa. W reklamie kolor zielony używany jest do podkreślenia nieszkodliwości np. leków czy naturalności żywności.

Ciemna zieleń kojarzona jest z konserwatywnym stylem zarządzania, męskością, bogactwem i pieniędzmi, ale również z chciwością, zazdrością, a także ambicjami. Morska zieleń przywodzi na myśl ochronę i dobre zdrowie.Oliwkowa zieleń to tradycyjny symbol pokoju. Ale zielony symbolizuje również kłopoty emocjonalne, potrzebę skupienia się na sobie i tęsknotę za równowagą wewnętrzną.

Zieleń
na poziomie butów mówi o potrzebie równowagi emocjonalnej w układach z
rodzicami, a w okolicy kolan – o braku przekonania co do własnej
wartości seksualnej. Może świadczyć o purytańskim wychowaniu,
kompleksach lub zaniedbanych układach partnerskich. Zieleń w okolicach
tułowia symbolizuje potrzebę równowagi w najbliższym otoczeniu, a na
poziomie głowy – szukanie równowagi intelektualnej i niezdecydowanie.

http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/dusza/symbolika-kolorow-czyli-o-czym-mowi-kolor_33605.html?page=1&

W stroju zieleń będzie miała różne znaczenie w zależności, gdzie ją włożymy. Zieleń na poziomie butów mówi o potrzebie równowagi emocjonalnej w układach z rodzicami, na wysokości kolan – o braku przekonania co do własnej wartości seksualnej. Zieleń w okolicach tułowia symbolizuje potrzebę równowagi w najbliższym otoczeniu, a na poziomie głowy – szukanie równowagi emocjonalnej i niezdecydowanie.

Osoby lubiące kolor zielony to osoby empatyczne i rodzinne. Mają łagodne usposobienie i lubią kontakt z naturą. Są świetnymi przyjaciółmi, zawsze chętnie pomagają innym. Mają mnóstwo zainteresowań i lubią zgłębiać wiedzę. Dążą nieustannie do wzbogacenia się o nowe doświadczenia i maksymalnego wykorzystania wszystkich swoich możliwości. Zielony jest także utożsamiany z kolorem zazdrości – nie przypadkiem używamy stwierdzenia „zielony z zazdrości” – więc osoby, które sobie go upodobały bywają zazdrosne i doskonale to okazują.

Z zielenią, jak z innymi kolorami, warto jednak zachować umiar. Zbyt duża ilość zieleni będzie odbierana jako mdła, a zamiast pozytywnych emocji możemy odczuwać nudę i stagnację.

Działanie:

 • uspokaja
 • rozluźnia psychicznie i fizycznie
 • pomaga łagodzić depresję, nerwicę i niepokój
 • tworzy poczucie odnowy, opanowania i harmonii

Jeszcze kilka ciekawostek:

 1. Jedyną narodową flagą w jednym kolorze była zielona flaga Libii. W 2011 roku została ona jednak zmieniona na dziś obowiązujący wzór.
 2. Kolor zielonego nie używa się od lat podczas wyścigów NASCAR (Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych – największa organizacja wyścigowa w USA). Podobno ma to początek w 1920 r. w Beverly Hills, gdzie zginął Gaston Chevrolet, zwycięzca wyścigu Indianapolis 500. Był to pierwszy znany przypadek wyścigów w USA, gdzie zginęło dwóch kierowców, a Chverolet podobno jechał zielonym samochodem.
 3. Istnieje przesąd, że szycie zielonymi nićmi w przeddzień pokazu przynosi pecha dla domu mody.
 4. Zielony jest kolorem używanym w noktowizorach, ponieważ ludzkie oko jest najbardziej wrażliwe i jest w stanie rozpoznać najwięcej odcieni tego właśnie koloru.
 5. Zielony był ulubionym kolorem George’a Washingtona, pierwszego prezydenta USA.
 6. W starożytnym Egipcie używano zielonego barwnika do malowania brwi.
 7. Zieleń jest jednym z symboli języka esperanto. Zielony jest również symbolem Irlandii i jej patrona św. Patryka, a w świecie zachodnim ten kolor uznaje się również za symbol pieniędzy.
 8. W średniowieczu zieleń uważano za kolor symbolizujący katastrofę i zło, była kojarzona z samym diabłem. Istniał nawet przesąd, że ubieranie się na zielono może ściągnąć złe moce i pecha.
 9. W niektórych okolicznościach zieleń może się kojarzyć z niestabilnością,
  niepewnością i losowością, odnosi się to głównie do miłości, nadziei,
  młodości, czy gier. Stoły w kasynach niemal od zawsze były zielone, podobnie jak stoły bilardowe, stoły do tenisa czy boiska piłkarskie. 
 10. Zieleń to ważny kolor islamu. Był ulubionym kolorem Mahometa. Znajduje się ona na wielu flagach krajów islamskich, często podłogi w meczetach są zielone. 
 11. W Japonii kolor zielony uważany jest za kolor życia wiecznego.
 12. W kulturze Azteków, zielony został uznany za kolor królewski, ponieważ był to kolor piór kwezala używanych przez azteckich wodzów. 

 A jak Wy odbieracie zielony kolor? Też działa na Was uspokajająco? A może go nie lubicie?

Buziaki!
signature

Subskrybuj, żeby nie przegapić żadnego posta!
Podaj swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach!

Tagi

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Asia Ruszczyk
  13 lutego, 2015

  zielony kojarzy mi się ze zdrowiem, zdrową żywnością i świeżością 😉

 • Vanessa Billie-Jill-Jean
  14 lutego, 2015

  Wonderful post. ^^
  Lovely greets Ness

 • Daisy K
  14 lutego, 2015

  Bardzo lubię otoczenie ale natury, bo jako ubrania i makijaż na sobie już nie 🙂

 • karolyna
  14 lutego, 2015

  nienaawidze zielonego, jest to kolor na który czasami doslownie nie mogę patrzeć. Toleruje jedynie ciemny zielony i mam koszule tego koloru, ogolnie poza ta koszula bardzo malo rzeczy mam w swoim pokoju tego koloru. nie wiem czemu tak na mnie działa.

 • Anna Tym
  14 lutego, 2015

  To Moj ulubiony kolor , choć nie dominuje w mojej garderobie . Ale w domu , dodatkach już tak 🙂

 • Alicja P.
  14 lutego, 2015

  Lubię kolor zielony jak najbardziej! Ciekawostki super, nie miałam pojęcia, że kiedyś w Egipcie malowano tą barwą brwi, może kiedyś wrócą do mody hehe 🙂

 • Kate
  14 lutego, 2015

  lubię zielony. mam go w domu głównie za sprawą roślin 🙂
  nie miewam zielonych ciuchów 🙂

 • Pani M
  14 lutego, 2015

  Lubię zieleń w moim otoczeniu. Najczęściej w ziołach, sałatkach itp. Lubię ją też w lesie. Ale nie czuję się w zielonych ubraniach 😉 no może w spodniach to jeszcze tak 😉 Bardzo fajne ciekawostki, o wielu nie miałam pojęcia!!! Pozdrawiam bardzo ciepło!

 • cyrysia
  14 lutego, 2015

  Uwielbiam zielony kolor, bo działa na mnie kojąco i taki też kolor ścian wybrałam do pokoju dzieciaków.

 • Anna Bielaszewska
  14 lutego, 2015

  lubię zielony, uspokaja mnie

 • Krystyna Boner
  14 lutego, 2015

  Lubię zielony kolor. Doskonale łączy się z białym w różnych zestawieniach. Wydaje mi się że bardziej odświeża niż biel, bo przy okazji ożywia. Lubię mieć w moim otoczeniu coś zielonego. Ale nie za dużo, żeby nie przytłaczał. Np. różne zioła w kuchni, nawet sama ich obecność wpływa na mnie pozytywnie 🙂

 • Lidia
  14 lutego, 2015

  Lubię zieleń. Latem pomalowaliśmy część pokoju dużego na zielono właśnie 🙂 W dzieciństwie miałam tak pomalowany swój pokój, jakis czas temu uwielbiałam zieleń na ubraniach. Czyli nosiłam głównie zielone sweterki, koszulki i coś z tą potrzebą równowagi w otoczeniu na rzeczy było 🙂

 • Kathy Leonia
  14 lutego, 2015

  zielony mnie zawsze uspokaja:)

 • Magdalena N.
  14 lutego, 2015

  Mi zieleń kojarzy się z życiem i energią 🙂

 • Ewelina K
  14 lutego, 2015

  fajne te ciekawostki:) mi się kojarzy z latem:)

 • Świetne są te ciekawostki na temat zielonego koloru 🙂
  Generalnie lubimy zieleń wszędzie dookoła ale niekoniecznie w ubiorze 😛

 • Natalia NaŚniadanie
  14 lutego, 2015

  Zielony był do niedawna, przez wiele lat, moim ulubionym kolorem. Teraz zastąpił go niebieski. 😉

 • Karolina
  14 lutego, 2015

  Lubię zielony 🙂 ale ulubionym kolorem nie jest. Bardzo miło czytało się ciekawostki 🙂

 • Marzena Fabisiak
  14 lutego, 2015

  Sporo ciekawych informacji dowiedziałam się o zieleni :)) lubię ją chociaż w ubiorze jej hmm nie posiadam, moja sypialnia jest w dwóch kolorach własnie w jasnej zieleni i błękicie 🙂

 • Angelika Ś.
  14 lutego, 2015

  z przyjemnością przeczytałam ciekawostki o zielonym kolorze:)

 • oironio
  14 lutego, 2015

  Od dziecka mi powtarzano, że kolor zielony uspokaja. Mi podobają się jedynie soczyste zielenie, ale w moim otoczeniu nie uraczysz niczego zielonego. 😛 A już na 100% nie założę na siebie zieleni.
  Wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałam. 🙂 No i piękne zdjęcia dobrałaś do posta.

 • Fairy
  14 lutego, 2015

  Miałam swego czasu zielone ściany w pokoju. Myślę, że wiele zależy od odcienia. Intensywna zieleń raczej nie będzie uspokajająca, a wręcz przeciwnie :).

 • Kocia
  14 lutego, 2015

  Gdzieś kiedyś przeczytałam, że gdy jest się zdenerwowanym, warto skierować wzrok na zielony kolor i sama tak robię, nie wiem, czy pomaga, ale zaczynam myśleć wtedy o wiośnie, więc kiepskie myśli jakoś się oddalają 😉

 • furpur
  14 lutego, 2015

  Osobiście koloru zielonego nie lubię – źle się w nim czuję, nawet na paznokciach go mieć nie mogę.
  Jednakże wiosnę/lato uwielbiam własnie przez to, że wokół jest tak zielono i słonecznie. 🙂
  Więc na sobie nie lubię, ale w przyrodzie tak 🙂

 • narja
  14 lutego, 2015

  Lubię zielony jako kolor roślin i ogólnie natury, a i jeszcze lubię biżuterię z ciemno zielonymi szkiełkami:D W ubraniu nie przepadam za zielenią, ale to raczej kwestia tego, że w niewielu odcieniach zieleni dobrze wyglądam:)

 • Paula S.
  14 lutego, 2015

  Ja jakoś nie przepadam za zielonym ;( ;D

 • Alice
  14 lutego, 2015

  zielony to mój ulubiony kolor 🙂

 • Aleksandra Anna
  14 lutego, 2015

  lubię ten kolor, ale rzadko kiedy się nim otaczam 🙂

 • natalia20041989
  14 lutego, 2015

  Najbardziej lubię zieleń na talerzu:)

 • Ja i moje urwisy
  14 lutego, 2015

  Szkoda, że na Daśka nie działa ta zieleń, chyba dam mu artykuł do przeczytania…

 • Kasia
  14 lutego, 2015

  Ja zielony kocham od dziecka, od zawsze był moim ulubionym kolorem 🙂 Bardzo ciekawy post 🙂

 • Katarzyna O
  14 lutego, 2015

  Świetne ciekawostki! 🙂
  Ja bardzo lubię zieleń, szczególnie lasów, które nas otaczają z każdej strony.

 • Jolanta Strażyc
  14 lutego, 2015

  Jeden z moich ulubionych kolorów, ale jakoś mało go przy mnie. A szkoda 🙂

 • Natalia K
  14 lutego, 2015

  Zielone uwielbiam WSZYSTKO:) Już się nie mogę doczekać, aż na zewnątrz zrobi się zielono… zawsze dodaje mi to mnóstwa energii:)
  ściskam Karolinko

 • Very interesting post!! Glad you reminded me that green calms down, because sometimes I need it 🙂

  Rosa
  Styleyourselfinstyle.blogspot.com

 • pirelka
  14 lutego, 2015

  Bardzo optymistyczny kolor. To równiez ulubiony kolor mojego męża 🙂

 • Renata Walczak
  14 lutego, 2015

  lubie ale w naturze i we wnętrzach, niestety w tym kolorze źle wyglądam:)

 • Ewa Bl
  14 lutego, 2015

  Bardzo fajny zbior ciekawostek 🙂 Zielony jest moim ulubionym kolorem, ktory dominuje w mojej sypialni 😉

 • Agnieszka, Dom na obcasach
  15 lutego, 2015

  Ja najbardziej lubię kolor zielony 🙂 Choć za naturą nie przepadam 😉

 • Shirley Tay
  15 lutego, 2015

  I love greenery! Just popping by to wish you Happy Valentine's Day, dear! xoxo

 • domowacukierniaewy.blox.pl
  15 lutego, 2015

  Zielony zawsze był dla mnie kolorem nadziei, sama nie wiem dlaczego 😉

 • mała-myśl
  15 lutego, 2015

  Lubię kolor zielony i te cechy osób, które go lubią.. w moim przypadku (w większości) się zgadzają ;]

 • Agata Samulak
  15 lutego, 2015

  przez połowę życia miałam zielony pokój – uwierz, ze doprowadzał mnie do szewskiej pasji.. teraz mam błękitno pomarańczowy i jest nawet nawet

 • Agata Kądziołka
  15 lutego, 2015

  Nie wiedziałam tyle o zieleni 🙂

 • Nieidealna Perfekcjonistka
  15 lutego, 2015

  bardzo lubię, najbardziej kojarzy mi się z ogródkiem i kwiatami 🙂 z lasem również.
  opis osoby lubiącej zieleń prawie w 100% pasuje do mnie 😉

 • Agnieszka W
  15 lutego, 2015

  Lubię kolor zielony 🙂

 • Alicja R.
  15 lutego, 2015

  Kolor zielony kojarzy mi się ze spokojem, harmonią. Lubię go, aczkolwiek nie jest on moim ulubionym 🙂 Wolę niebieski, ot co.

 • kosmetyczka_kikusi
  15 lutego, 2015

  Kojarzy mi się z nadzieją i spokojem 🙂 i choć na sobie nie lubię to w przyrodzie tak 🙂

 • kosmetyczka_kikusi
  15 lutego, 2015

  Kojarzy mi się z nadzieją i spokojem 🙂 i choć na sobie nie lubię to w przyrodzie tak 🙂

 • Łycha Smaków
  15 lutego, 2015

  Zieleń to wiosna i lato – czyli moje ulubione pory roku – dlatego bardzo go lubię 🙂

 • Shadow
  15 lutego, 2015

  Bardzo lubię kolor zielony, dobrze na mnie wpływa.

 • Sonia
  15 lutego, 2015

  Kolor zielony zawsze przywołuje miłe wspomnienia 🙂

 • Weronika Domogród
  15 lutego, 2015

  Nie wyobrażam sobie zycia bez zielonego – to tak, jakby być skazanym na pustynię

 • Julia K
  15 lutego, 2015

  Jestem zielona! 🙂
  ale to zabrzmiało

 • Beauty Advisor
  15 lutego, 2015

  Chce byc zielona – póki co zaczynam od zielonego jęczmienia

 • Świnka
  15 lutego, 2015

  Miałam kiedyś pokój pomalowany na zielono i rzeczywiście czułam się w nim bardzo spokojnie. Teraz mam beżowy więc musisz mi napisać jak on wpływa na mnie :PPP

 • kwiatusia
  16 lutego, 2015

  ciekawy post 🙂

 • Emily Tang
  16 lutego, 2015

  green reminds me of nature
  lush vegetation
  MY-Emily

 • Lena
  16 lutego, 2015

  Lubię zielony, ale w umiarze. I zdecydowanie wybieram kolory lekko przybrudzone. Ale ogólnie ta barwa jak żadna inna dodaje pozytywnej energii 😉

 • żaneta serocka
  16 lutego, 2015

  ja od zielonego wolę niebieski, ale uwielbiam za to smak zielonych warzyw

 • żaneta serocka
  16 lutego, 2015

  ja od zielonego wolę niebieski, ale uwielbiam za to smak zielonych warzyw

 • Mariska93
  16 lutego, 2015

  Moja siostra uwielbia zielony, ale opis do niej nie pasuje 🙂

 • czar-życia
  16 lutego, 2015

  Lubię kolor zielony, a moja mama wręcz za nim przepada 🙂

 • Tajemnice Natury
  16 lutego, 2015

  Lubię zielony kolor, mam nawet zielone zaslonki, zielone doniczki i inne zielone dodatki 🙂

 • Ems
  16 lutego, 2015

  Lubię zieleń, Miałam kiedyś zielone ściany w pokoju, bo ten kolor fajnie uspakajał i dawał oczom odpocząć 🙂

 • Monika N
  16 lutego, 2015

  Ja lubię kolor zielony, bo właśnie mnie uspokaja 🙂 A i zazdrosna też potrafię być i faktycznie świetnie to czasami okazuję 😛

 • Eveline
  16 lutego, 2015

  Z pewnością zieleń zaliczam do moich ulubionych kolorów;)
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

 • Lenya
  16 lutego, 2015

  Interesting post, Karo. I am not overly fond of green esp not in interior design, makes me kinda nervous. Hope you had an awesome weekend.
  hugs
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

 • ✰ Justine ωith Ruth ✰
  16 lutego, 2015

  Lubię ten kolor, zwłaszcza w elementach stylizacji wnętrz 🙂

  Buziaki

  xo xo xo xo xo

 • OnAlwaysTogether
  16 lutego, 2015

  Bardzo lubię zieleń – kojarzy mi się ze zdrowiem i latem 🙂

  Obserwuję, będzie mi bardzo miło jeśli również dołączysz do grona obserwatorów mojego bloga 🙂

  Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 🙂

 • Zdeterminowana Ana
  16 lutego, 2015

  Lubię przebywać w zielonych pomieszczeniach. Działa to na mnie kojąco.

 • Cherry Belle
  16 lutego, 2015

  Ale ładny post 🙂 Kocham zieleń, zieleń, to natura <3

 • Małgorzata B.
  16 lutego, 2015

  Lubię zielony, ale z tym odzwierciedleniem w ubraniu to juz przesada. Ja po prostu noszę zielony, bo pasuje mi do włosów 😀

 • Magda C.
  16 lutego, 2015

  Kurczę nie lubię zielonego 🙁

 • Piece Of Simplicity
  16 lutego, 2015

  Do tego zielony kolor to najlepszy odpoczynek dla oczu, dobrze gdy mamy piękny zielony widok za oknem, zawsze możemy oderwać wzrok od komputera i popatrzeć na coś miłego 🙂 A jak nie, to może warto zainwestować w kwiatka doniczkowego, oczywiście słusznych rozmiarów 😉
  ______________________
  Natalia, http://www.pieceofsimplicity.blogspot.com

 • Piece Of Simplicity
  16 lutego, 2015

  Do tego zielony kolor to najlepszy odpoczynek dla oczu, dobrze gdy mamy piękny zielony widok za oknem, zawsze możemy oderwać wzrok od komputera i popatrzeć na coś miłego 🙂 A jak nie, to może warto zainwestować w kwiatka doniczkowego, oczywiście słusznych rozmiarów 😉
  ______________________
  Natalia, http://www.pieceofsimplicity.blogspot.com

 • Maamaa
  16 lutego, 2015

  Kącik mojego synka jest jasno zielony. Trochę podstępnie, a trochę z racji mojej wielkiej miłości do tego koloru 😉

 • Carmen Cotugno
  16 lutego, 2015

  Nice post 🙂
  Kisses
  http://www.carmy1978.com

 • Venus
  17 lutego, 2015

  Rzeczywiście ten kolor uspokaja. Dzięki tobie jeszcze więcej się o nim dowiedziałam

 • Justyna Żak
  17 lutego, 2015

  bardzo lubię zielony zwłaszcza jasny odcień groszkowy i seledyn a czasami ciemny butelkowy:) Mnie ten kolor kojarzy się tak jak napisałaś z kwitnięciem i dojrzewaniem więc dla mnie ten kolor symbolizuje siłę życia:)

 • Couture Carrie
  17 lutego, 2015

  Gorgeous greens!

  xoxox,
  CC

 • sylwia
  17 lutego, 2015

  Lubię zieleń, kojarzy mi sięz wiosną i latem. Ale to nie mój kolor, choć w ubraniach lubię jego odcienie.
  Fajne ciekawostki.

 • Uwielbiam zielony! To kolor wiosny! 🙂

 • Codzienność skrzeczy.
  17 lutego, 2015

  Zielony to las, natura, spokój, harmonia.

  Może na początek sięgnij po jakiś zbiór jego opowiadań, albo krótszą powieść. Bo Murakami nie jest zwyczajny w tym co pisze.

  Pozdrawiam!

 • Paulina
  17 lutego, 2015

  Uwielbiam zielony, rzeczywiście uspokaja 🙂

 • Katarzyna Pietras
  17 lutego, 2015

  Pomaluję moim chłopcom ściany w pokoju na zielono. Skoro USPOKAJA to jest to idealny kolor dla nich 🙂

 • Gail J
  17 lutego, 2015

  Balance is all I need, whenever I walk around my garden I can truly feel the peace 🙂

 • Kana
  17 lutego, 2015

  Dlatego cieszę się, że mam w tym kolorze oczy!:) oprócz zielonego lubię fiolet, szary, beż… i czerwień 🙂 Ale pomimo tego, że lubię takie kolory to rzadko sięgam po ubrania w takich odcieniach 🙂

 • scarlet23
  17 lutego, 2015

  moja córa ma zielono w pokoju:)

 • Mr K.
  17 lutego, 2015

  Mam zielony pokój ; )

 • Marcela
  17 lutego, 2015

  Zielony kojarzy mi się z wiosną i szczęściem 😉

 • teresa
  18 lutego, 2015

  Mam łazienkę na zielono. Pozdrawiam 🙂

 • Dieta moja pasja.
  18 lutego, 2015

  Lubię zieleń to jak wiosna młodość nowe życie.

 • Weronika Rudnicka
  18 lutego, 2015

  hmm… w sumie chyba nie mam żadnego zielona ciuszka… chociaż nie! skłamałam! mam zielony gorset, ale nigdy go nie ubrałam 🙁 mało zieleni w moim życiu..

  weronikarudnicka.pl

 • Gaja
  18 lutego, 2015

  Dla mnie zieleń trochę za zimna, przy mojej jasnej cerze wyglądam w niej dość blado i nie noszę często zielonych ubrań. Zielony kolor pomieszczenia też nie dla mnie 🙂 Zieleń tak, ale w naturze.

 • oczynamode
  18 lutego, 2015

  W moim domu rodzinnym miałam pokój z zielonymi ścianami – kolor Alpejska Łąka z Dekorala,jednak w żaden sposób nie kojarzył mi się on ze spokojem i harmonią. To był bardzo energetyczny kolor!

 • lekarka w świecie mody
  18 lutego, 2015

  Ja nie mam nic przeciwko zielonemu kolorowi, ale jeśli chodzi o garderobę to nie mam chyba nie jednej zielonej rzeczy 😀 nie mam pojęcia z czego to wynika, ale nie lubię siebie w zieleni..

 • miraga
  18 lutego, 2015

  Zieloną mamy sypialnię, tam kłótni najmniej 😉

 • Nicky mywishstyle
  18 lutego, 2015

  Nice pos

 • BEATA REDZIMSKA
  18 lutego, 2015

  Karolina skad Ty sciagasz te wszystkie ciekawostki? Lubie zielony, jakos nie ma go za duzo w mojej garderobie, ale uwielbiam wpatrywac sie w zielone sciany, gadzety czy po prostu w przyrode (chyba instynktownie). Pozdrawiam serdecznie Beata

 • Carmen Cotugno
  19 lutego, 2015

  nice post
  kisses
  http://www.carmy1978.com

 • Anelise
  19 lutego, 2015

  Nieszczególnie przepadam za zielenią 🙂 Nie pozwoliłabym sobie pomalować pokoju na zielono 🙂

 • Moje Wypieki I Nie Tylko
  19 lutego, 2015

  Zielony, to mój ulubiony kolor. Wiosna – budzi się zielenią, a lato nią rozkwita. Zieleń ma wiele odcieni i każdy na mnie działa uspokajająco. No, może jednak nie każdy, nie przepadam za "zgniłą zielenią". 🙂

 • Gosia i Mariusz
  21 lutego, 2015

  Z przyjemnością przeczytałam ten post. Ja jeszcze dodałabym do gamy swoich kolorów z którymi lubię obcować dodała szary, brązowy i błękitny-czyli kolory Przyrody.
  Prozą zaś życia jest i pewną ironią,że ubieramy się według dress codu który z tymi barwami nie ma nic wspólnego…

 • Jadwiga K.
  21 lutego, 2015

  Lubię zieleń, ale tylko butelkową :))

 • Karolina G.
  21 lutego, 2015

  Podając przykład zieleni w szpitalach i szkołach od razu pomyślałam o tym wyblakłym odcieniu, który nie wiadomo czy jest szary czy niebieski czy zielony i zdecydowanie niefajnie mi się zrobiło. Poza tymi odmianami zielonego – całą resztę odmian bardzo lubię 😉

 • Ola
  21 lutego, 2015

  Jestem zlakniona zieleniny!

 • Barbarossa
  22 lutego, 2015

  Nasz salon, tak nazywamy nasz największy pokój jest urzadzony na zielono…
  Uwielbiam ten kolor w mieszkaniu…

 • Helen G.
  1 listopada, 2016

  Osobiście uwielbiam zieleń, noszę jej różne odcienie od butelkowej, malachitowej po morską 🙂 Zieleń noszę także w postaci biżuterii ze szmaragdami. Bardzo ciekawy wpis:)