Z lepszym widokiem – myjemy okna

Wracam do Was po małych życiowych zawirowaniach. Po zrobieniu porządków w życiu, czas na zrobienie porządków w domu. Mycie okien to jedna z takich czynności domowych, które wymagają nieco wysiłku, ale przy tym niesamowicie mnie relaksują. Jako, że właśnie zmieniłam mieszkanie, czas zadbać o lepsze widoki – nie tylko te na przyszłość. A jak myć okna skutecznie? Mam dla Was garść cennych rad i kilka trików.
1. Zanim rozpoczniesz mycie okien, przygotuj sobie wszystkie potrzebne narzędzia – nie ma nic gorszego, niż przerywanie co chwila rozpoczętej pracy, przy przynieść sobie np. kolejną ścierkę. Zaopatrz się też w tzw. „ściągarkę” do mycia szyb – zobaczysz, jak pomocna jest ona przy myciu okien i zrozumiesz, dlaczego zawodowcy korzystają z takich narzędzi. Można kupić taką z gąbką po drugiej stronie, wtedy mycie okien jest jeszcze łatwiejsze. Przyda ci się także ściereczka z mikrofibry.
2. Myj okna w dni pochmurne – o tym, dlaczego nie myjemy okien, kiedy pada deszcz, nie będę wyjaśniać, bo wydaje się to dość oczywiste. Słońce nie jest jednak również naszym sprzymierzeńcem, bo na słońcu rozgrzane szyby będą szybko wysychać, przez co na oknach pozostaną smugi. Jeśli pogoda wyjątkowo dopisuje, lepiej umyć okna wcześnie rano lub pod wieczór.
3. Udowodniono, że po 2 miesiącach od ostatniego mycia do
mieszkania wpada prawie o 40 procent mniej słońca. Okna warto więc myć nie rzadziej, niż co 2 miesiące.
4. Zanim użyjesz sprayu do mycia szyb, przetrzyj szyby ciepłą wodą (ja dodaję do niej płynu do mycia naczyń – należy jednak użyć tylko odrobinę, bo jeśli wlejemy zbyt dużo na oknach zostaną smugi), aby zmyć największy kurz, brud uliczny i zacieki po deszczu. Świetnie też się tutaj sprawdza ściereczka z mikrofibry i zwykła ciepła woda. Dopiero tak przygotowane szyby możemy wypolerować płynem do mycia szyb. Jeśli nie zmyjemy szyb wodą, płyn zamiast czyścić okna będzie tylko rozmazywał brud.
5. Okna myjemy od góry szyby do dołu, a osuszamy w przeciwnym kierunku. Ja dodatkowo stosuję taką sztuczkę, że okna od zewnątrz poleruję pionowymi ruchami, a wewnątrz poziomymi, wówczas łatwiej jest mi dojść, po której stronie powstały ewentualne smugi. Do polerowania najlepiej użyć specjalnej ścierki z mikrofibry, bądź sposobem babci – gazety. Papierowe ręczniki w większości wypadków pozostawiają na szybach pyłki. Rewelacyjnym narzędziem do polerowania okien są… damskie rajstopy. Spróbujcie i przekonajcie się same!
6. Mycie okien rozpoczynamy od wyczyszczenia ram okiennych – to, jakich środków użyjemy do tego celu, zależy czy okna są drewniane, aluminiowe czy plastikowe. Ramy z PCV można wyczyścić środkiem odtłuszczającym, a do mycia drewnianych wystarczy woda z płynem do mycia naczyń. Uważaj na płyn do mycia szyb, jeśli masz drewniane okna – przez zawartość amoniaku i innych środków chemicznych może on uszkodzić lakier czy drewnianą powierzchnię. Pamiętaj też o umyciu rolet i parapetów zewnętrznych!
7. Chcesz myć okna ekologicznie? Zamiast płynu do mycia okien możesz użyć mieszanki wody i octu. Zamiast octu można też wykorzystać sok z cytryny lub użyć roztworu ciepłej wody z sodą. Wszystkie te specyfiki w proporcji 2 łyżki na litr wody. Bardzo skuteczne jest też przetarcie szyb ściereczką zwilżoną spirytusem denaturowanym – to też sposób naszych babć.
8. Nie przecieraj szyb na sucho, bo drobinki kurzu i brudu mogą sprawić, że powierzchnia szyb ulegnie zarysowaniom. Aby pozbyć się drobnych rysek na szkle wystarczy wypolerować te miejsca pastą do zębów. Plam po taśmie klejącej pozbędziesz się z szyb za pomocą zmywacza do paznokci.
9. Ciekawym sposobem mycia okien jest również dolanie do miski lub wiaderka z
ciepłą wodą zakrętki płynu do zmiękczania tkanin. Umycie szyb taką mieszanką sprawi, że będą bez smug, przyjemnie i delikatnie
pachnące, a dodatkowo odrobina płynu do zmiękczania tkanin sprawi, że na
szybach zostanie delikatna niewidoczna powłoczka, zapobiegająca
osiadaniu się kurzu. Taki sam rezultat otrzymamy do dodaniu do wody paru kropel gliceryny (można kupić w każdej aptece), jednak w tym
przypadku szyby nie będą pięknie pachnieć.
10. Do czyszczenia narożników użyj miękkiej szczoteczki do zębów lub wacika.
Przyznam się Wam szczerze, że sama nie myję okien co 2 miesiące – robię to cztery razy do roku. Jednak same szyby staram się przecierać częściej. To co – myjemy?

jej cały świat
6 czerwca, 2014Dziś właśnie zamierzam wziąć się za mycie okien 😉
Nie wiem jak mogłam kiedyś nie używać "ściągarki", trzeba było się ze 100 razy więcej namachać ręką!
AdriBoho Closet
10 czerwca, 2014What a nice post dear! http://adribohocloset.blogs.elle.es/blackwhite/
Karolina
6 czerwca, 2014Na pewno skorzystam
Wiola N.
6 czerwca, 2014Przydatne rady! Jutro właśnie zabieram się za mycie okien 😉
Anna
6 czerwca, 2014Mądre rady:) zwłaszcza że czekają na mnie okna.
byCarol
6 czerwca, 2014Bardzo fajne porady, dzięki :).
Anna Tym
6 czerwca, 2014Ja czytam post , po umyciu okien . Czego strasznie nie lubie .
Ciekawe co piszesz o płynie do plukania . Dziś juz poprawek nie będę robić , ale za
Pól roku spróbuje 😉
alicjamagdalena
6 czerwca, 2014Ja nawet lubię myć okna 🙂 Chociaż bardziej chyba odkurzać 🙂
Kate
6 czerwca, 2014raz na 2 m-ce ?? bosszzz …
ale uwielbiam światło, więc spróbuję 🙂
i na pewno wykorzystam rajstopy :-))))
Beata Kałużniak
6 czerwca, 2014Płyn do zmiękczania powiadasz… Wypróbuję z pewnością i kilka innych porad także 😉
Renata Walczak
6 czerwca, 2014Myjemy- tylko kiedy? u nas ciągle leje, pada albo pokropuje
Znalazłam kilka sposobów, które nie znałam:)
Ciekawa
6 czerwca, 2014myjemy, myjemy … ale nie dziś 😉
Iwetto Iwettos
6 czerwca, 2014O rany, jak ja tego nie lubię robić 😉 Ale pionowe i poziome mycie to rewelacyjne rozwiązanie. Dziękuję za wszystkie wskazówki.
Shirley Tay
6 czerwca, 2014Looks like you've shared some great tips here!
Luxury Haven
Karo Lina
6 czerwca, 2014Nie lubię myć okien, zajmuje się tym mój chłop 😉 Może dlatego, że w całym mieszkaniu mam wielgachne okna balkonowe i umycie dwóch zabiera mi pół dnia, a wszystkich jest 10 😐
Anett B
6 czerwca, 2014Thanks for the tips. Have a great weekend!
http://bellapummarola.blogspot.it/
Lena Kot
6 czerwca, 2014Nie lubię myć okien : ale rady dobre:)
Madlen
6 czerwca, 2014OOO nie wiedziałam ,że po 2 miesiącach wpada mniej słońca do mieszkania. Jutro umyję bo dzisiaj u mnie pada deszczyk ;(
Dorota Zalepa
6 czerwca, 2014Normalnie z nieba mi spadłaś z tym postem. Ja jestem akurat przed myciem okien. Podobnie używam ściągarki i ściereczki z mikrofibry. Ale patent z przecieraniem do sucha pionowo i poziomo jest rewelacyjny, bo nigdy nie wiadomo, z której to strony jest smuga.
Do płynu zmiękczającego tkaniny i gliceryny jakoś nie jestem przekonana, może dlatego, że nie używałam.
AGATA AGATUSZKA
6 czerwca, 2014Teraz jest pogoda to chce się coś robić.Buziaki.
Agnieszka M
6 czerwca, 20149 punkt bardzo ciekawy 🙂
Aleksandra Anna
6 czerwca, 2014mycie okien to czynność której bardzo nie lubię, ale czyste okna to coś co uwielbiam więc nie chce, ale musze 🙂
Anna Bielaszewska
6 czerwca, 2014Nie cierpię, ale muszę i robię !
szybki mi się brudzą szybko – od wewnątrz sparwcą jest dziecko i pies, a od dworu otynkowanie bloku;/
Gosia
6 czerwca, 2014Z tym płynem do zmiękczania to niezły patent
Weronika Rudnicka
6 czerwca, 2014dziękuje za poradnik, na poniedziałek mam właśnie zaplanowane mycie okien 🙂
weronikarudnicka.pl
Ja i moje urwisy
6 czerwca, 2014Ja okna bym musiała myc codziennie, niko patrzy na ludzi przez nie i je strasznie palcuje…myję je zawsze przy większych porzadkach co jakieś 2 miesiące 🙂
mała-myśl
6 czerwca, 2014Ładnie to wszystko brzmi ;] ja jednak nie przepadam za myciem okien, może dlatego, że za dużo ich mam i wiem, że żeby umyć wszystkie, potrzeba dużo czasu i wysiłku. No, ale czasami trzeba 😉
Krystyna Boner
6 czerwca, 2014Dobre rady. Właśnie tak myję okna. Ale nie wiedziałam o dodaniu płynu do zmiękczania tkanin. Wypróbuję. Jak często myję? 4x w roku. Czasami myję same szyby. Nie powiem, że lubię myć okna. Ja nienawidzę brudnych szyb, luster i okularów. Pozdrawiam Cię serdecznie i pomyślności na nowej drodze…
Justyna Żak
6 czerwca, 2014świetny pomysł na post. No przydało by się zebrać i umyć okna, może jutro się zmuszę:)
borka gamero
6 czerwca, 2014Beautiful! wishing you a great weekend…
Kisses from Miami,
Borka
http://www.chicfashionworld.com
Danccer
6 czerwca, 2014Świetne rady, wypróbuję je na terrarium mojego zwierzaka 🙂
Jolanta Strażyc
6 czerwca, 2014Nie przepadam za tą czynnością, ale post świetny a porady bardzo przydatne. Pozdrawiam serdecznie 🙂
Patrycja Z
6 czerwca, 2014Muszę mamie powiedzieć o tych radach,ale właśnie kojarzę,że niektóre z tych wykorzystuję 😛
Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;*
anushkadesign
6 czerwca, 2014Karolinko, ja lubię myć okna, ale zwykle jestem wyręczana. Na pewno przekażę Twoje cenne uwagi moim pomocnikom! Świetny post i doskonałe porady.
Pozdrawiam serdecznie!
Ania
Agnieszka M.
6 czerwca, 2014A okna lubię myć:)
Fajny post, o rajstopach nie wiedziałam:)
Pozdrawiam Agnieszka
Allex
6 czerwca, 2014ja tam nie lubie myc okien ;c
http://www.allex096.blogspot.com 🙂
Weronika Domogród
6 czerwca, 2014Kurczę, ale ty jestes Karolinko, przypomniałaś mi, że czas najwyższy rozjaśnić przestrzeń w domu. Dobre porady. Wypróbuję zmiekczacz do płukania.
eni k.
6 czerwca, 2014Hi Regina!!! I never want to clean the windows!! But when I will want, I will read your suggestions! Kisses,
Eni
http://eniwherefashion.blogspot.it/
https://www.facebook.com/eniwherefashion
Mama Laurki testuje
6 czerwca, 2014jedyna rzeczą której nie umiem i się do tego przynam. to mycie okien….
Monika Ch
7 czerwca, 2014A ja lubie miec czyste okna w myciu okien pomaga mi taki mały Karcher do okien genialna sprawa
Anelise
7 czerwca, 2014Muszę u siebie pomyć okna i Twoje rady na pewno się przydadzą ;p Większość w sumie już stosuje, jedynie nie używam ściereczek do czyszczenia bo nie umiem nimi się posługiwać – zawsze zostają smugi. Wolę ręcznik papierowy 🙂
Marti
7 czerwca, 2014Rajstopy? Na to bym nigdy nie wpadla 🙂
U mnie z myciem okiem jest mały problem, bo otwierają się na zewnątrz 😛
Lena L.
7 czerwca, 2014Poradnik bezcenny. 🙂 Ja na szczęście nie muszę tego robić, mój R. uważa, że jeszcze mu wypadnę i sam myje okna. 😀
Rubinowy Kot
7 czerwca, 2014Czytasz mi w myślach – chciałam się zabrać za mycie okien już od tygodnia, ale niebardzo wiedziałam jak się za to zabrać 🙂 Niestety, zawsze byłam wyręczana w takich pracach.
awiola
7 czerwca, 2014Bardzo praktyczne porady, za które Ci dziękuję 🙂
Edyta
7 czerwca, 2014ja robię porządki w domu i w życiu jednocześnie. żeby nie myśleć trzeba się czasem czymś zająć.
Film jak najbardziej polecam:)
Paulina
7 czerwca, 2014Chyba czas umyć u mnie okna 😉
margaritess
7 czerwca, 2014Bardzo nie lubię myć okien, bo zawsze zostaje mi pyłek ze ściereczki:) Ale te rady są naprawdę przydatne:)
Madusia
7 czerwca, 2014niedługo czeka mnie przeprowadzka, więc na pewno tam będę musiała umyć okna. 😉 w sumie to nawet lubię to robić, zawsze na Święta w domu staram się myć jak najwięcej. 😉
pozdrawiam.
http://poprostumadusia.blogspot.com/
Live-Style20
7 czerwca, 2014rady się napewno przydadzą. 🙂 pozdrawiam i zapraszam do siebie. live-style20
Pamela Basara
7 czerwca, 2014Nie lubię myć okien :/
Ale rady przydatne i pewnie kiedyś skorzystam 😉
Alicja R.
7 czerwca, 2014W kwestii mycia okien nie powinnam raczej się wypowiadać 😉 W wynajmowanym mieszkaniu robię to bardzo rzadko. Może mi się odmieni jak będę mieszkała "na swoim" 🙂
Natalia K
7 czerwca, 2014Nie przepadam za myciem okien!!!! A robię to bardzo często!!!!
Bardzo fajny i ciekawy wpis kochana!
Ściskam
Kryzysowa Narzeczona
7 czerwca, 2014…Perfekcyjna Pani Domu z ciebie, kochana 😀
ivona
7 czerwca, 2014Wiele z tych patentów znam i z nich korzystam, zdecydowanie ułatwiają życie:)
BEATA REDZIMSKA
7 czerwca, 2014Karolino bardzo fajne i przydatne porady. Ja jako chemik nawrocony na ekologie bardzo lubie i stosuje do wszystkiego ocet. I dziala – takze na okna. POzdrawiam Beata
Agnieszka Lesisz
8 czerwca, 2014rady jak najbardziej na miejscu, ale jak ja umyję szyby lub lustro w domu to nie wiem z kąd zaraz jest tam mnostwo odcisków małych paluszków :))) Zapraszam serdecznie do mnie 🙂
Magdalena B
8 czerwca, 2014nie cierpię myć okien ;D
piękniejestżyć
8 czerwca, 2014Mycie okien to czynność, której nie znoszę. I której przez to nie wykonuję… To u mnie w domu męskie zadanie 🙂
Jadwiga K.
8 czerwca, 2014Damskich rajstop do polerowania na pewno wypróbuję:D
mixoflife
8 czerwca, 2014U mnie okna właśnie do umycia. Na szczęście lubię te zajęcie.
Ola
8 czerwca, 2014Damskie rajstopy? Pierwsze słyszę, muszę spróbować:)
duń ,
8 czerwca, 2014mycie okien nie jest raczej moim ulubionym zajęciem z tych porządkowych! ale fajnie jak są umyte! i zdecydowanie idzie zauważyć, że po umyciu więcej słońca do nas wpada 😉
ale o wykorzystaniu rajstop do mycia okien, to nie słyszałam! chyba trzeba będzie wypróbować, zwłaszcza, że o rajstopy z oczkami nie trudno, więc zamiast je wyrzucić, to można je jeszcze w taki sposób wykorzystać 😉
tak, masz rację, powinnyśmy porozmawiać, tylko widzisz, to jest taka osoba, która nie uznaje kompromisów, a jedynie swoje własne zdanie, jak więc z taką osobą rozmawiać? kiedy nie widzi własnych błędów, a jest w stanie drugą osobę obwinić za wszystko. tak, według niej to ja jestem prowodyrem zaistniałej sytuacji. i mimo, że to ona na pięcie obróciła się w klubie i wykorzystała to, że stałam do niej tyłem i po prostu wyszła, to według niej, to ja ją zostawiłam samą. to jest zbyt rozkapryszona dwudziestokilkuletnia kobieta, która zachowuje się niczym sfochowana nastolatka. trudny przypadek
domowacukierniaewy.blox.pl
8 czerwca, 2014Wcielę w życie kilka z tych rad przy kolejnym myciu okien 🙂
Venus
8 czerwca, 2014skuteczne i konkretne wskazówki 🙂
Dario Venuti
8 czerwca, 2014perfect post
FASHIONSEDUCER.COM
Gaja
8 czerwca, 2014Szczerze nie znoszę mycia okien, ale nikt mnie w tej czynności nie wyręczy, więc krzywię się, ale myję. Znalazłam tu kilka ciekawych patentów, jak choćby gliceryna czy rajstopy. No i zawsze myślałam, że mycie okien to tylko w słoneczną pogodę 🙂
Cherry Belle
8 czerwca, 2014Fajnie wiedzieć, że plamy po taśmie, zmywaczem można potraktować 🙂
rogaczki
8 czerwca, 2014Nie znoszę mycia okien! Jak już się zabiorę, to jest w porządku, ale sama myśl o ich umyciu psuje mi krew 😀
pozdrawiam, A
Ania Łuka
8 czerwca, 2014Fajne porady 🙂 osobiście nie przepadam za myciem okien.
jolkag78
8 czerwca, 2014ja lubię myć okna wieczorami i tez zawsze myje woda z płynem na poczatku 😉
czar-życia
8 czerwca, 2014nie lubię myć okien, a niestety wlasnie w niedlugim czasie mnie to czeka 🙂
Anshul Bhargava
9 czerwca, 2014Those are some amazing cleaning tips dear!!! I do clean my windows once in 2 weeks though, but i will definitely follow the tips you've given!!!! <3
http://anshul90.com
Świat Sikuni
9 czerwca, 2014Ja również nie myje okien co 2 miesiące, hi hi 🙂
Paulina Urbańczyk
9 czerwca, 2014Ojjj nie lubię ale powinnam to zrobić 🙂
Zawsze się wkurzam bo robią się smugi albo gdy pada deszcz – zostają brzydkie ślady 🙁
Twoje rady mi się przydadzą :))
Paula S.
9 czerwca, 2014Jestem wariatką ale kocham myć okna♥
Sissi Paris
9 czerwca, 2014myjemy bo już by wypadało 😉
mademoisellemode
9 czerwca, 2014So cool tips 🙂
Kisses
http://www.mademoisellemode.com/
Monika P.
9 czerwca, 2014Damskie rajstopy?:D Muszę wypróbować, bo aż ciężko mi uwierzyć 🙂
Renia
9 czerwca, 2014Mycie okien nie należy do moich ulubionych czynności:)))dlatego chętnie korzystam z wszystkich rad,które to ułatwiają:)))o takich jeszcze nie słyszałam:)))Pozdrawiam serdecznie:))
Dieta moja pasja.
9 czerwca, 2014Nie przepadam za myciem okien, ale bardziej nie znoszę brudnych, a zwłaszcza takich zapaćkanych przez muchy i dlatego myję je systematycznie.
Magda C.
9 czerwca, 2014Szkoda, że nie można nic poradzić na to, że tak szybko się brudzą 😉
CUDownie NIEdobrani
9 czerwca, 2014Cholewka…przypomniałaś, że moje okna proszą się już o umycie:)
Marta
9 czerwca, 2014Ale skomplikowane ;D
Sylwia M
10 czerwca, 2014Nie lubię mycia okien, ale odkąd siostra namówiła mnie na ściągaczkę to już mi jest o wiele łatwiej, bardzo mi to pasuje 🙂
Anonimowy
10 czerwca, 2014Wielu rzeczy nie wiedziałam!
http://www.magfashion.pl
Lady Lilith
10 czerwca, 2014I hate washing windows. It is such a n annoying chore but I do enjoy looking out at a clean window.
Tosia
10 czerwca, 2014Chyba jutro umyje okna 🙂 Lepsze to niż uczenie się do sesji 😀
Małgorzata K.
10 czerwca, 2014Nie lubię myć okien ale w końcu trzeba to zrobić 🙂
Asik
10 czerwca, 2014Cenne rady – tym bardziej, że zawczasu będę musiała się za okna zabrać 🙂
someonextoxlove
10 czerwca, 2014kurczę, też lubię myć okna :))
wiesz, sesja mi się zbliża, więc kto wie, do czego się porwę :)) wszystko, byle nie notatki i wkuwanie :))
ciekawe wskazówki :)) pozdrawiam 🙂
Izabela
11 czerwca, 2014Idealnie się wstrzeliłaś z tematem, też jestem świeżo po przeprowadzce i czas umyć okna! 🙂
Zdeterminowana Ana
11 czerwca, 2014Mycie okien.. Nie lubię tej czynności, ale niestety trzeba je wykonywać. 🙂 Będę wracać do Twojego postu. 😀
Madzia Pietrowska
11 czerwca, 2014No proszę ile można napisać o myciu okien 😀
Kana
11 czerwca, 2014Nie wiem jak Ty to robisz, że nawet temat mycia okien jest tak chętnie komentowany!:) Częstotliwość mycia okien w dużej mierze zależy od tego, gdzie mieszkamy. Wiadomo, że jeśli ktoś mieszka w mieście przy głównej ulicy (jego okna będą od strony ulicy) to będzie miał dużo bardziej zabrudzone okna niż ktoś kto mieszka sobie na wsi. W miastach jest więcej kurzu, spalin i ogólnie zanieczyszczeń. Nawet deszcz jest bardziej toksyczny.
pirelka
11 czerwca, 2014Skorzystam przy najbliższej okazji 😉
Jackie Harrison
11 czerwca, 2014Great tips to maintain windows clean
http:// tifi11.blogspot.com
Monika N
11 czerwca, 2014o wodzie z octem juz słyszałam 🙂 ale o wielu rzeczach o których napisałaś jeszcze nie, więc warto wypróbować 🙂 Ja myślałam, że w słoneczne dni najlepiej myć okna 😛
Paola Lauretano
11 czerwca, 2014Great tips, tnx for sharing dol!!!!
Kisses
Anelise
11 czerwca, 2014Dlatego zwróciłam na niego uwagę 🙂
Angelika
11 czerwca, 2014Sporo praktycznych porad. Ja dawno okien nie myłam 🙂
Moje Wypieki I Nie Tylko
11 czerwca, 2014Ciekawe porady, człowiek uczy się całe życie. 🙂 Dobrze, że idzie lato… nie będą potrzebne rajstopy, przydadzą się do szyb. 😉
Angelika Ś.
11 czerwca, 2014mycie okien to jeden z przyjemniejszych domowych obowiązków, przynajmniej dla mnie 🙂 też nie myję okien co 2 miesiące 😉
AZgotuj!
11 czerwca, 2014u mnie za oknem budowa – powinnam przynajmniej co drugi dzień myć:(
Beauty Unearthly
11 czerwca, 2014Great post dear…lovely pic..:-)xx
minawetp
11 czerwca, 2014O i świetny przydatny wpis, skorzystam z Twoich rad Królowo 🙂 i tak wolałabym aby było coś co myje samo, wolę prasować 🙂 pozdrawiam serdecznie
Lex
11 czerwca, 2014Fajne rady 🙂 Mycie okien to ciężka rzecz…
Cukrowy motyl
11 czerwca, 2014Osobiście okna myję tylko czystą wodą i szmatką z mikrofibry, jakoś brud mniej się klei jak nie są pryskane tymi płynami.
żaneta serocka
11 czerwca, 2014nie wiedziałam, że czystość okien ma wpływ na to ile światła słonecznego dostaje się do środka, tzn przez bardzo brudne na pewno dostaje się mniej. Ja nawet lubię myć okna.
Glam up your Lifestyle
11 czerwca, 2014Das erinnert mich daran, dass ich mal wieder Fenster putzen muss. Ich hasse das, das kommt gleich nach Bügeln. 😉
Maks
11 czerwca, 2014Dużo dało mi do myślenia, że po 2 miesiącach od umycia, przez okna wpada aż 40% mniej Słońca. Jestem w szoku. Muszę, więc częściej myć okna;)
rose vanilla
11 czerwca, 2014A mnie to czeka w najbliższych dniach.. wrrr nienawidzę 😛
Marta
11 czerwca, 2014ja niestety nie relaksuję się podczas porządków, o myciu okien to nawet nie wspomnę, bo to zdecydowanie żaden dla mnie relaks, tym bardziej, że troszkę tych okien mam 🙂
Aneta Flow
11 czerwca, 2014Patent z rajstopami muszę wypróbować!
Lucy nails
11 czerwca, 2014Nie lubię myć okien 😉 tzn. samo mycie lubię i chwilowy efekt też, ale niestety mam okna skośne dachowe i pasowałoby myć je codziennie, bo zaraz z powrotem są brudne; wkurza mnie jak umyję a za chwilę już jest kurz, zacznie padac deszcz i już po czystości, w zimie masakra , sama sadza ehh;) mycie octem nie polecam , raz tylko w życiu nie skończył mi się płyn i umyłam wodą z octem szyby w samochodzie, gdy jechałam pod słońce o mało do rowu nie wjechałam bo nic nie było widać
Nath Madeline
11 czerwca, 2014Mnie tez za niedługo czeka mycie okien 🙂
keep dreams close
11 czerwca, 2014przydatne te Twoje rady! a o tych 40% to nawet nie miałam pojęcia! 😀
Lia Crystal
12 czerwca, 2014Great ideas, I have to try some of them. 🙂
Fashion Happenss
Zoya
12 czerwca, 2014przydatne rady, pozdrawiam:*)
Madame Madeleine
13 czerwca, 2014Rady są bardzo dobre. Choć sama nie myję okien. Myślę, że chyba czas zaczać 😉
Daisy K
14 czerwca, 2014Świetny post kochana. 🙂 Ja myję nawet częściej, mieszkam na parterze, a mój Maciek leżąc na parapaecie jeszcze je okicha i wyglądają tragicznie, ale wybaczam staruszkowi i myję bo co mi zostało. Kupuję Twój patent z płynem do płukania, pozostałe prawie wszystkie znam. 🙂
malenka
14 czerwca, 2014Przyznaję, że o większości patentów nie słyszałam 😉
Asia
14 czerwca, 2014No i garść takich rad (niektórych dość oczywistych) zawsze się przyda. Bo czy coś jest oczywiste, czy nie, to o wszystkim można zapomnieć i nie pomyśleć (nawet o tych oczywistościach). Wypróbuje trik nr 9 🙂 zobaczymy jak się sprawdzi!
Pauline W
16 czerwca, 2014moja mama dodaje wody z octem i sprawdza się świetnie, nie ma smug i okna ładnie się błyszczą 😉
Mariska
20 czerwca, 2014Ja mam swoje sprawdzone sposoby, swoje szmatki itd. i niczym innym myć nie potrafię hihi 🙂
Joanna P.
29 czerwca, 2014Ja okno w swoim pokoju myję jak zauważę, że deszcz je mocno potraktował, a zdarza się to co miesiąc lub dwa:)
Asia R.
29 lipca, 2015Bardzo ciekawy i praktyczny poradnik. Co do punktu piątego to potwierdzam, babciny sposób z gazetami naprawdę działa i do tego nie jest kosztowny. Ja niespecjalnie tę robotę, więc mycie okien w domu zlecam firmie sprzątającej. Działają szybko i sprawnie, a ja mam więcej czasu dla siebie.
Rafał Chrabąszcz
28 września, 2015Wszystko o.k. , ale usuwanie rys na szybie pastą do zębów, to chyba mało skuteczna metoda. Fachowcy z firmy Mega Błysk jak myli ostatnio u mnie okna, zaproponowali mi usługę polerowania okien. Na pytanie czym oni to robią, powiedzieli, że do takich celów używa się tlenku ceru i maszyny polerującej, bo ręcznie można się zamęczyć.