Świątecznie w dobrym stylu…

Miałam zrobić prasówkę. Miałam ją zrobić w weekend. Ale grudniowy Twój Styl pochłonął mnie bez reszty i oderwać się nie mogłam, póki nie przekopałam się przez cały numer. A było przez co, bo takiej objętości jaką przygotowało wydawnictwo na Boże Narodzenie nie powstydziłby się nawet Vogue. I naprawdę sporo jest tutaj do poczytania na zimowe, długie wieczory…

Grudniowy numer Twojego Stylu jest chyba tak bardzo magiczny, jak magiczne są nadchodzące święta. I mimo, że w dorosłym życiu coraz trudniej tą magię odnaleźć, redakcji to się udało w 100 %.

Cud Bożego Narodzenia przebija z tekstu „I zdarzył się cud” – o Tisie Żawrockiej, kobiecie, która gdy dowiedziała się, że jej synek jest chory na złośliwego raka zawarła z Panem Bogiem pakt, że jeśli jej synek wyzdrowieje, ona będzie pomagać innym. Teraz spłaca swój dług, a rozmowy z nią nie da się czytać bez łez w oczach.

Grudniowy numer to także dwie – jakże różne – 100-procentowe kobiety. Jest Danuta Stenka, która dla mnie jest osobą, z której kobiecość aż się wylewa. Taką, która samym byciem sobą zwala z nóg, a która opowiada, że codziennie zmaga się z poczuciem własnej wartości. Niedowiary?
Jest i inna kobieta – która ma w sobie tyle ciepła, serdeczności i dobra, że mogłaby obdzielić nim całą masę kobiet. Myślę tu o Dorocie Wellman, która opowiada o swoich świętach i o tym, jak przy jej wigilijnym stole pojawiają się zawsze osoby, które są w potrzebie. I o prezentach, które u niej mają zupełnie inny wymiar.
Wyjątkowych kobiet i ich historii jest w tym numerze całe mnóstwo i naprawdę można spędzić kilka wieczorów w ich towarzystwie.

Boże Narodzenie to także bardziej duchowy wymiar świąt. Jest więc artykuł „Puste miejsce przy stole”, który mówi nie tylko o tej tradycji, ale o jej symbolicznym wymiarze i znaczeniu jakie możemy w nim znaleźć dla nas samych. Ciekawie o prezentach w tekście „Dar”, mówi psychoterapeutka, która pokazuje, jak zagonieni codziennością idziemy na łatwiznę zapominając, że to co możemy dać najbliższym wcale nie wymaga kilkudniowego ganiania po marketach, bo jest w nas samych.

Mnie osobiście urzekł jeszcze jeden tekst – „Pierwsza (taka) gwiazdka” – o świętach innych niż wszystkie. Dla Anity Sokołowskiej będą to pierwsze święta z dzieckiem. Dla mnie też.
„Życzę nam trojgu miłości. Żebyśmy nie poddawali się drobnym potknięciom, żeby nie zdeterminowały one emocji, które przyniósł ze sobą mały. Żebyśmy umieli radzić sobie z rzeczywistością, bo to o nią rozbijają się związki, tyle się teraz słyszy o rozstaniach…”

I sobie pogubionej w nowej rzeczywistości też tego życzę, mocno trzymając kciuki, by Święty Mikołaj usłyszał moje życzenia. A Ty czego sobie życzysz?

Buziaki!
signature
Subskrybuj, żeby nie przegapić żadnego posta!
Podaj swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach!
Tagi

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • thx bardzo:)
  no niestety są takie, że bardzo pogrubiają 🙁

 • Dorota Zalepa
  4 grudnia, 2013

  Lubię Twój Styl, a jeszcze nie mam tego świątecznego wydania. Nadrobię oczywiście 🙂

 • Asia Ruszczyk
  4 grudnia, 2013

  za póxno do Ciebie trafiłam kochana :*

 • Asia Ruszczyk
  4 grudnia, 2013

  i wyłącz kochana tą numereloogię

 • Marta
  4 grudnia, 2013

  ja mam takie zaległości w prasówce i książkach, że nie wiem kiedy wszystko uda mi się nadrobić. Ale dzięki Tobie chociaż mam streszczenie "Twojego Stylu" 🙂 Zawsze to trochę do przodu 🙂

 • Elżbieta Dz.
  5 grudnia, 2013

  A ja lubię zamknąć się wieczorem w swoim pokoju z kubkiem gorącej herbaty, włączyć cicho radio i oddać się lekturze. Czasem potrafię się tak wyłączyć na dobrych kilka godzin.
  PS. Karoll…dzięki za tego hiper super masterchefa. 🙂

 • Kasia Pietras
  5 grudnia, 2013

  Ja w te święta spodziewam się mojego drugiego synka, więc też będzie magicznie 🙂 A Twój Styl z pewnością nabędę, będę miała co czytać w szpitalu 😉

 • voguerka
  5 grudnia, 2013

  Ja Tobie, sobie i wszystkim życzę żeby Twoje życzenia się spełniły 🙂 Nie rozbijajmy się o rzeczywistość.. 🙂 Buźka

 • rose vanilla
  5 grudnia, 2013

  A ja Twojego Stylu nie czytuję (od dłuższego czasu nie czytuję, żądnych magazynów), ale po Twoim wpisie mam ochotę kupić 🙂

 • kudels
  6 grudnia, 2013

  tak jak piszesz, jedna z gazet, gdzie można coś poczytać 🙂

 • piękniejestżyć
  6 grudnia, 2013

  U mnie też już na półce leży przeczytany. I mam tak samo pozytywne wrażenia 🙂

 • linijka la
  7 grudnia, 2013

  ja nie czytam takich gazet ;p

  linijkala.blogspot.com

 • nataszkowiec
  7 grudnia, 2013

  Och uwielbiam artykuły w tej gazecie ♥